1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

SON DAKİKA

SAÜ Diş Hekimliği Fakültesi ne iş yapar5 Ağustos 2019 - 13:38, Pazartesi


Hilmi Taşvuran

Sevgili okurlarım; Randevusu olduğu halde oğlunun dişine dolgu yapmayan, birde özel bir hastane olan bu hastane bu işi yapmayacaksa kapatın gitsin. İşte size şikayetin detayı;

“Oğlum, Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde Doç. Dr. Ülkü Şermet Elbay'a muayene oldu ve sol üstteki iki dişine dolgu yapılması gerektiği, ayrıca sağ alttaki bir dişine daha dolgu yapılması gerektiği söylendi. Ülkü Hanım sol üstteki iki dişine gün içinde dolgu yaptı fakat oğlum 5 yaşında olduğu için sağ alttaki bir dişine başka bir gün dolgu yapılması gerektiğini söyledi.

 Ben de ona istinaden annemler Sakarya'da ikamet ettiği için Sakarya Diş Hekimliği Fakültesi'nden dolgu yaptırmak amacıyla 01.07.2019 tarihinde Sakarya Diş Hekimliği Fakültesi'ne saat 16.00'a Dr. Öğr. Üyesi Elif Gül Aydın'dan randevu aldım. Randevu saati geldiğinde Elif Hanım bize (ben, eşim ve ablama) saat 16.00'dan sonra dolgu yapamayacağını söyledi ve başka bir tarihe dolgu için randevu vermek istedi.

Ben de sırf bunun için Afyon'dan geldiğimi ve yarın tatile çıkacağım için dolguyu randevu saatinde yapmasını rica ettim fakat herhangi bir işlem yapmadı.

Muayene ücretini geri aldım ve çocuğumun dişi ağrımasına rağmen oradan ayrılmak zorunda kaldım. Bugün (05.08.2019) tarihi saat 11.30'da diş dolgusu için yeniden randevu aldım.

 Fakat bu sefer de bana Elif Hanım sekreter aracılığıyla diş dolgusu için ayrıca randevu almam gerektiğini ve internetten aldığım randevunun sadece ilk muayene için olduğunu bu randevuyla herhangi bir işlem yapılamayacağını söyledi ve benim 01.07.2019 tarihinde benim kendi rızamla diş dolgusu yaptırmadığımı iddia etti.

Bunun üzerine oradan sorumlu olduğunu iddia eden Prof. Dr. Hakan Akın’la durum hakkında görüştük.

Fakat sistemin her yerde bu şekilde işlediğini ve bugün aldığım randevunun sadece muayene randevusu olabileceğini kesinlikle bugün işlem yapılamayacağını ve başka bir tarihe yeniden dolgu randevusu almam gerektiğini söyledi.

Ancak sitelerinde randevuyla ilgili bu konuda herhangi bir bilgilendirme bulunmamaktadır.

 Ayrıca Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde ve diğer üniversite hastanelerinde muayene olduğumuz gün ihtiyaç halinde aynı gün içinde işlem yapılmaktadır.

 (NOT: Bunun üzerine 184 SABİM’e bu konu hakkında şikayette bulundum. Ancak üniversiteler Sağlık Bakanlığına bağlı olmadığı için herhangi bir işlem yapamayacaklarını söylediler ve size yönlendirdiler)

Bu nedenle Dr. Öğr. Üyesi Elif Gül Aydın ve Prof. Dr. Hakan Akın’dan şikayetçiyim ve haklarında gereğinin yapılmasını arz ederim.

Yorumunu siz sevgili okurlarıma bırakıyorum...

 

 

 

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net