1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Neden Ekrem Yüce4 Şubat 2019 - 10:24, Pazartesi


Ömer Özcan

31 mart 2019 belediye seçimlerine sayılı günler kala belediye başkan adayları hızla calışmalarına başladı.

Sakarya Büyükşehir Belediye başkanlığı görevi için son birkaç yıldır ismi geçen, muhtemel aday diye düşünülen siyasilerden hiçbiri aday gösterilmedi. Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan' ın tasarruflarıyla Çaykur Genel Müdürü Sn. Ekrem YÜCE aday gösterildi.

Bu karar; şehirde yükselen aday tahmin kanaatlarını boşa çıkardığı için, kısa süreli bir şaşkınlığa sebep oldu. Çok uzun sürmemekle birlikte, bu durum karşısında şu soru sorulmaya başlandı:

NEDEN EKREM YÜCE ? 

Çünkü, AKPARTİ mâlumunuzdur son birkaç dönemde cok büyüdü. Bu büyüme de beraberinde parti içi çekişmeyi ve kutuplaşmayı getirdi. Adamcılık, kimi kesimlerde davanın önüne geçti. Selam verdiğiniz, hasbihal ettiğiniz bir siyasinin sevmeyenlerince "o vekilin, o başkanın adamı" olabilme durumları ortaya çıkmaya başladı. Bu gibi durumlar zamanla hareketin çilesini çeken, temelini atan büyüklerin küstürülerek dışarıda kalmalarına sebep oldu. Ez-cümle bu işlerin içinde olanların bildiği üzere Sakarya siyasetinin malesef küçük israil olarak anılmaya başlandığı bilinen bir durumdur. İşte tam bu anda Sakarya'da aday gösterilecek bir büyükşehir belediye başkan adayının; saygı değer, bu zamana kadar şahısların tarafı değil davasının tarafı olmuş, hiçbir yol arkadaşı ile küs kalmamış, hareketin içerisinden gelen birisinin olması partinin geleceği için elzem hale gelmişti. Gösterilecek adayın şehrin bütün dinamiklerini bir araya toplayıcı bir karakterde ve kariyerde bir kişi olması gerekiyordu. Bu tanımda bir aday ancak bu şehri toparlayabilirdi. Sayın Cumhurbaşkanımız da öngörüsü, ferasetiyle bu durumu gördü ve tercihini dava arkadaşı Sayın Ekrem YÜCE 'den yana kullandı. 

Ekrem YÜCE, Refah Partisi kadrolarında yıllarca mücadele vermiş bir isim. 28 Şubat gibi inananlar adına zor dönemlerde ne Rahmetli ERBAKAN' ı yanlızlığa terketmiş, ne de muhtıralardan 15 Temmuz darbe girişimine kadar olan o çetin süreçte ERDOĞAN' ı yanlızlığına terketmiştir.

Ekrem Yüce siyaset hayatını dolu dolu yaşamış 65 yaşına sayısız görev ve başarı sığdırmıştır. 

Ekrem YÜCE, eğer seçilirse bürokrasi ve siyasette edindiği tecrübelerini Sakaryamıza aktaracak, şehrimiz için önemli projeler artık Ankara'da takılı kalmayacak, bu da hizmetlerden daha büyük oranda faydalanabileceğimiz manasına gelmektedir. 

Ekrem YÜCE Sakarya'nın Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmakla birlikte Ankara'da birçok makam sahibinin de Ekrem abisidir. 

Ve en önemliside nedir biliyor musunuz?Sayın Ekrem YÜCE hicbir kirli iş ile anılmamış, Elleri kire bulaşmamış bir görev adamıdır. Şayet başka bir aday gösterilse idi mesnetli ya da mesnetsiz sayısız şeyler ortaya dökülecekti. Şimdi herkes ve her kesim "Ekrem abinin adaylığı çok iyi oldu" diyor. Sayın Cumhurbaşkanımız bu hamlesiyle hem şehri rahatlattı, hem de kutuplaşmayı bitirmiş oldu.

Görev adamı demiştik yukarıda, Ekrem Başkan ilk sınavını basarıyla verdi ve tüm partililerini kucakladı, aynı safta birleştirdi, şimdi sıra tüm partileri kucaklamasında. 

Allah c.c yar ve yardımcısı olsun..

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net