1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Yarıyıl tatilinde namazı öğrendiler

2 Şubat 2020 - 17:33, Pazar
Yarıyıl tatilinde namazı öğrendiler
Diyanet İşleri Başkanlığının yarıyıl tatilinde ortaokul ve ilkokul öğrencilerine yönelik uyguladığı “Camiye Gidiyorum Namaz Kılıyorum” temalı program Ferizli ilçemizde de büyük bir katılımla uygulandı.

BEŞ VAKİT NAMAZ
Tatil boyunca beş vakit namazı camide cemaatle kılan her bir öğrenciye kıldığı her bir vakit namaz için ve beraberinde camiye getirdiği bir yakını için ayrıca ezberlediği her bir sure için belirli puan verildi.

Final programında bir konuşma yapan ilçe müftüsü Bedrisinan Yazıcı: “En karlı yatırımın gelecek nesillere yapılan yatırım olduğunu, bizlerden sonra bu camileri bizim nesillerimizin imar ve ihya edeceğini bu açıdan bu tür programların son derece önemli olduğunu söyledi.

HADİSİ ŞERİF

Müftü Yazıcı, Peygamberimizin (sav): “Yedi sınıf kişinin mahşer günü arşın gölgesinde gölgeleneceğini ve bu sınıflardan birisinin de genç yaşında Allah’a ibadet ederek yetişen kişilerin olduğunu” buyurduğu hadisi şerifini hatırlatarak genç yaşta ibadet alışkanlığının önemine vurgu yaptı.

Ayrıca Diyanet işleri başkanlığının son yıllarda “Asrın Projeleri” denilebilecek bir takım projelere imza attığını, bu projelerden birisinin 4-6 yaş Kuran Kursları diğerinin ise Gençlik Faaliyetleri olduğunu vurguladı.

ÇEŞİTLİ HEDİYELER

Ferizli’de cemaatimiz yarışma süresince öğrencilerimize değişik ikramlarda bulundu. Yarışma sonunda katılım yapan bütün öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Programlarda emeği geçen bütün hayırsever vatandaşlara ve Ferizli müftülüğü şahsında emeği geçen bütün Din Gönüllülerine (İmam-Hatip, Müezzin Kayyım) teşekkür edildi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net