1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

TYB’de Ocak ayı dolu dolu geçti

2 Şubat 2020 - 14:03, Pazar
TYB’de Ocak ayı  dolu dolu geçti
Türkiye Yazarlar Birliği Sakarya Şubesi 2020 yılı etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor. TYB Genç Sakarya Ocak ayında birçok etkinlikle gündeme geldi.

SORU-CEVAP BÖLÜMÜ

TYB Sakarya Şubesi'nin 24.01.2020 Cuma günü 'Adalı Hikâyeciler ve Hikâyeleri' programının 4.sünde Arel Üniversitesi Yüksek Lisans öğrencisi Yasin Andaç 'Bir Hikâyesi Üzerinden Cüneyd Suavi'yi anlattı. Yasin Andaç, gerek geleneksel Türk Hikâyesini, gerekse Ömer Seyfettin'in hikemî eserlerinin bir nevi günümüzdeki yaşatıcısı olarak ve gerekse 'ben yazarım demeden' kırk yıldır eski usül hikâyeler yazan Cüneyd Suavi’yi daha yakından tanıttı. Andaç; Suavi ile geçen hafta yaptığı söyleşiden kesitlerle yazarın hayat hikâyesine, sanat anlayışına, kısa ve özlü iz bırakan hikâyelerine değindi.Sait Tanış Kültür Merkezi'nde gerçekleşen program soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

 

KİTAPLARINI İMZALADI

TYB Sakarya Şubesi'nin yine 24.01.2020 Cuma günü konuğu genç ve başarılı öykü yazarı Ahmet Karacan'dı.Şanlıurfa Birecik'te biyoloji öğretmeni olarak hayatını sürüden öykücü Karacan, son kitabı 'Anlatacak Bir Şey Yok'u anlattı. Yazar Fahri Tuna'nın yönettiği söyleşi ve imza programına akademisyenlerden şair ve yazarlara, edebiyat öğretmenlerinden lise ve üniversite öğrencilerine geniş bir katılım gözlendi.Sait Tanış Kültür Merkezi'nde gerçekleşen söyleşinin sonunda Ahmet Karacan okurlarına kitaplarını imzaladı.

 

BELGESEL

TYB Sakarya Şubesi bünyesinde 25.01.2020 Cumartesi günü Genç TYB Sakarya Etkinliği/4 kapsamında Çizer Osman Suroğlu söyleşinin çekimleri Genç TYB Sakarya'dan Sefa Gökçe ve Hilâl Atasert tarafından yapılarak belgeselleştirildi.

 

ÖRNEKLER VERİLDİ

TYB Sakarya Şubesi'nin 29.01.2020 Çarşamba günü konuğu Şair, akademisyen, şehrengiz yazarı Dr. Kamil Uğurlu TYB Sakarya'da 'Bir Şehre Şehrengiz Yazmak'ı anlattı.Uğurlu, 2019'da kardeş şehir ilan edilen Sakarya (Türkiye)- Oş (Kırgızistan) şehirlerinin şehrengizlerinin nasıl yazıldığını örnekleri üzerinden dile getirdi. Akademisyen, şair, yazar, öğretmen, gazeteci, kültür sanat insanlarından oluşan izleyicilerin yer aldığı program Fahri Tuna'nın yönetimi ile Sait Tanış Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Kamil Uğurlu söyleşi sonunda okurlarına kitaplarını imzaladı.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net