1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Serdivan Millet Kıraathanesi yükseliyor

2 Şubat 2020 - 13:11, Pazar
Serdivan Millet Kıraathanesi yükseliyor
Serdivan Belediyesi’nin vizyon projelerinden Serdivan Millet Bahçesi’nde çalışmalar, ihale süreci sonrası hız kazandı.

ORTAK BULUŞMA NOKTASI

Arabacıalanı ve Köprübaşı Mahallesi’ni kapsayan alanda; çocuk oyun grupları ve yürüyüş yollarının yanı sıra 275 m2’lik millet kıraathanesiyle vatandaşlara hizmet verecek olan Serdivan Millet Bahçesi, 7’den 70’e herkesin ortak buluşma noktası olacak.

ÇALIŞMALAR HIZ KAZANDI

Proje kapsamında; ihale sürecinin ardından yüklenici firma tarafından çalışmalara hemen başlanıldığını ve son hız devam ettiğini belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, projenin detayları hakkında bilgi verdi.

KOLAY ULAŞIM

Serdivan Millet Bahçesi’nin planlı ve dinamik bir şekilde büyüyen Serdivan’ın yeşil dokusuna katkı sağlayacağını ve Serdivan’ın her yerinden kolayca ulaşım sağlanabilecek konumu sayesinde herkesin ortak buluşma noktası olacağına dikkat çeken Başkan Alemdar, Serdivan Millet Bahçesi’nin hizmete girmesiyle birlikte; vatandaşlara doğa ile iç içe olabilecekleri yeni bir sosyal donatı alanı daha sunacaklarını ifade etti.

AKTİF YEŞİL ALANLAR

Yürütülen çalışmalarda gelinen noktaya da değinen Alemdar, “Çalışmalar kapsamında proje alanındaki yağmur suyu ve drenaj hatlarını tamamladık. Millet Kıraathanesi olarak tasarladığımız 275 m2’lik yapının temeli hazırlandı. Kolon betonları atılıyor. Bu çalışmalarla eş zamanlı olarak aydınlatma sisteminin alt yapı hazırlıkları da birlikte yapılıyor.” dedi.

DÜNYA ORTALAMASININ ÜZERİNDE

Serdivan’ın aktif yeşil alan ortalamasında Türkiye’nin üzerinde bir orana sahip olduğunu belirten Başkan Alemdar; “İnşallah çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayarak, Serdivan’daki aktif yeşil alanlarımıza bir yenisini daha ekleyeceğiz. Dünya genelinde 7 m2 olan aktif yeşil alan ortalaması Serdivanımızda 12,68 m2. Hedefimiz bu rakamları daha yukarılara taşımak” diye konuştu.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net