1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Avrasya Tüneli’ne yüzde 56 zam

2 Şubat 2020 - 12:18, Pazar
Avrasya Tüneli’ne  yüzde 56 zam
Avrasya Tüneli’ne yapılan fahiş zam şoförlerde şok etkisi yarattı. Türkiye Şoförler Ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, “Neyi neyle çarpıp, neye bölüyorlar ki böylesine olağanüstü bir zam oranını buluyorlar anlamış değiliz” dedi.

‘HANGİ MANTIKLA?’

İşçi, memur, emekli ve asgari ücretliye verilen zamlar yüzde 6-15 düzeyinde kalırken, Avrasya Tüneli'ne yapılan yüzde 56.7 oranındaki büyük zam şoför esnafında adeta şok etkisi yarattı. Türkiye Şoförler Ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, enflasyonu bile 5'e katlayan zamma inanamadıklarını belirterek, “Enflasyon, faizler düşerken, işçiye, memura verilen zam ortadayken yüzde 56.7 zamma hangi mantıkla karar verilmiş olabilir ki?” dedi.

YÜZDE 56’YI AŞTI

Apaydın, son dönemde birbiri ardına yapılan yüzde 15-25 oranlarındaki zamlara halkın kulağının alıştığını ancak yüzde 56'yı aşan zammın makul bulunacak bir tarafının olmadığını söyledi. Tünel zammının diğer zamlardan çok farklı şekilde ayrıştığına dikkat çeken Apaydın, şunları söyledi:

NEYİ ÇARPIYORLAR?

“Bu zam hem özel hem de ticari araç kullanıcılarını çok olumsuz etkileyecek. Neyi neyle çarpıp, neye bölüyorlar ki böylesine olağanüstü bir zam oranını buluyorlar anlamış değiliz. Enflasyon yüzde 12'nin altında, asgari ücret zammı, işçi, emekli, memur zamları yüzde 8 ila yüzde 15 civarındayken yüzde 56.7 neyin zammı? ‘Döviz arttı' diyorlarsa, biz TL kazanıyoruz. Acaba insanlar arabalarına binmesinler, trafik rahatlasın diye mi yaptılar?”

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net