1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Kolları sıvadılar

25 Ocak 2020 - 22:48, Cumartesi
Kolları sıvadılar
Pamukova İlçesi Fevziye Mahallesi Tarım ve Hayvancılık Kooperatifi üyeleri, 12 dönüm alanda kapalı sistemde küçük baş hayvan yetiştiriciliği için çalışmalara başladılar.

GENÇ VE GİRİŞİMCİ

Pamukova İlçesinde 31 Mart yerel seçimlerinde Fevziye Mahallesi muhtarı seçilen genç ve girişimci Muhtar Bahadır Taşkın’ın çabaları ile kısa zaman içinde kurulan Fevziye Mahallesi Tarım ve Hayvancılık Kooperatifi, şimdi 12 dönüm alanda kapalı sistemde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği için çalışmalarına başladı. Kooperatif Başkanlığını Volkan Çakmak’ın yaptığı, çalışkan e azimli kooperatif üyeleri kendi imkanları ve iş güçleri ile kapalı sistemde küçükbaş hayvan yetiştirmek için 12 dönüm alanda kapalı sistem için dur durak bilmeden çalışıyorlar. Traktörleri ile kapalı alanın inşası için her gün dur durak bilmeden çalışan kooperatif üyeleri, kısa zaman da kapalı alanı tamamlayıp, elektrik e su işlerini de hallettikten sonra yaz aylarının başında kapalı alanı küçükbaş hayvanla dolduracaklarını ifade ettiler.

YENİLİKÇİ OLMAK

Kooperatifi kuran Fevziye Mahallesi muhtarı Bahadır Taşkın, “Sosyalleşmek bütünleşme, kaynaşmak yenilikçi olmak adı altında bu kooperatifi göreve geldiklerinde ekibiyle birlikte ivedilikle kurduklarını ifade ederek Mahallemize ekonomik girdi sağlayacak güzel bir projenin çalışmaları başladı. Emeği geçen herkese teşekkürü borç bilirim“ dedi. Fevziye Mahallesi Tarım ve Hayvancılık Kooperatifi Başkanı Volkan Çakmak ise, Kooperatifin kurulmasına öncülük eden mahalle muhtarı Bahadır Taşkın’a teşekkür ederek “ Girişimci, çalışkan, hırslı üyelerimiz ile çok şeyler Başarcağız. İlk adımımızı attık. Bizlere destek olan Belediye Başkanı Güven Övün’e, İl Tarım Müdür Yardımcısı Ümit Erol’a, İlçe Tarım Müdürümüz Özgür Özcan’a teşekkür ederiz dedi.

 

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net