1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Muhtarlara görev ve sorumlulukları anlatıldı

23 Ocak 2020 - 00:28, Perşembe
Muhtarlara görev ve sorumlulukları anlatıldı
Toplantı Ferizli kaymakamlığı toplantı salonunda 24 mahalle muhtarının katılımıyla gerçekleşti.

MUHTARLAR TOPLANTISI

Sakarya Valiliğinin gözetiminde Ferizli Kaymakamlığının düzenlediği muhtarlar toplantısında mahalle muhtarlarına yetkileri ve görev alanları yeniden anlatıldı. 1829 yılından beri faaliyetini yürüten muhtarlık müessesesi demokrasinin gelişmesine katkıda bulunmuştur. Muhtarlar, vatandaşların en kolay şekilde ulaştığı ve sorunlarını dile getirme çabukluğu bulduğu en yakın müessesedir.

Yapılan bu toplantılarla mahalli idareler genel seçimleri sonucunda seçilen muhtarlara mevzuattan kaynaklanan görev ve sorumluluklarının anlatılması amaçlanıyor.

KARŞILIKLI BİLGİ

2019 yılında Türkiye genelinde 50. 257 köy ve mahalle muhtarı seçildi. Bunların 42. 472’si hizmet içi eğitim aldığı belirtildi. 2020 yılında aynı kapsamda hizmet içi eğitimlerin devam etmesi nedeniyle Ferizli muhtarları kaymakamlık toplantı salonunda bir araya geldi. Kaymakamlık yetkilileri muhtarlara ilgili bakanlığın hazırladığı yetki bildirimlerini takdim edip açıklamalarda bulundular. Karşılıklı bilgi alışverişi ile devam eden toplantı sonrasında muhtarların mevzuata daha hakim olarak sonuçlandığı anlaşıldı.

 

 

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net