1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Millet Bahçesi'ne TOKİ heyeti olur verecek

22 Ocak 2020 - 15:53, Çarşamba
Millet Bahçesi'ne  TOKİ heyeti olur verecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile yapımına başlanılan ve 31 Aralık'ta bitirileceği söylenen Sakarya Millet Bahçesi geçici tesliminin bu ay sonu yapılması bekleniyor.

HİZMETE GİRECEKTİ

Eski Atatürk Stadyumu yıkılarak arazisine yapılan Sakarya Millet Bahçesi için tarih verilmiş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce tarafından 31 Aralık'ta bitirilerek hizmete gireceği söylenmişti. Teslim tarihi hava şartları nedeniyle uzayan bahçede müteahhit firmanın bazı taşeron işçilerin maaşlarını alamadığı yönünde iddialarda ortaya atılmış, hatta yapılan binalarda gerekli malzemenin kullanılmadığı gerekçesiyle çatı kısmında akma meydana geldiği ve daha bitmeden onarıma girmesi gerektiği söylenmişti.

GEÇİCİ TESLİM

Aksaklıkların giderilmesinin ve işin gelen kısmının bitirilmesinin ardından bu ay sonunda TOKİ'den gelecek heyete geçici teslimi yapılması planlanan bahçe eğer olur alırsa son rötuşların ardından bitmiş olacak.  Geçici teslimin yapılması için ay sonu Sakarya'ya içerisinde çevre, inşaat mühendislerinin bulunduğu 30 kişilik bir TOKİ gurubunun gelmesi bekleniyor. Bahçenin resmi açılışının ise ilkbaharda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile yapılması bekleniyor.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net