1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Meclis kararına tepki!

2 Ocak 2020 - 23:31, Perşembe
Meclis kararına tepki!
Geyve Belediyesi, Safibey köyü sınırlarında Kirazlar Yakası mevkiinde yer alan 40 dönümlük merayı "Yöresel Ürünler Toplama Merkezi" yapmak için kamulaştırma kararı aldı. Ancak bu karara CHP'li meclis üyesi karşı çıktı

KAMULAŞTIRILIYOR

Geyve Safibey'deki Kirazlar Yakası Merası kamulaştırılıyor. Büyükşehir yasasıyla hazineye intikal olan mera, sanayi tesisi kurulmak üzere 2016 yılında ihale yoluyla 49 yıllığına kiraya verilmek istenmişti ancak uygun teklif gelmemişti. Geyve Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısında bu meranın kamulaştırılması kararı çıktı. Geyve Belediye Meclisi, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 20. maddesi gereği olarak gündemdeki maddeleri görüşmek üzere Belediye Meclis Toplantı salonunda toplandı.
GÜNDEM MADDESİ
Geyve Belediye Başkan Yardımcısı Neşet Çakır'ın başkanlığında toplanan Belediye Meclisi 5 önemli gündem maddesini ele aldı. Bu gündem maddeleri arasında Safibey Mahallesindeki 40 dönüm meranın kamulaştırılması da vardı. Toplantı sonunda kamulaştırılmanın da aralarında bulunduğu gündem maddeleri oy çokluğu ile kabul edildi. Toplantı sonunda CHP'li Geyve Belediye Meclis Üyesi Gürkan Kar'ın paylaştığı meclis oturumuna dair paylaşımı dikkat çekti. Belediye Meclis Üyesi Gürkan Kar'ın meclis gündeminde ele alınan kararları paylaşırken, meranın kamulaştırılmasına ise tepki gösterdi.
ONAY VERMEDİK
Kar şunları yazdı, “Kamu yatırım kararı ile ilgili Safıbey mah.de üretici halinin yanındaki 40 dönümlük mera arazisinin kamulaştırması için oylamaya sunuldu. Ne ile alakalı kamulaştırma yapacaklarını sorduğumuzda yöresel ürünler toplama merkezi ile ilgili dediler, Peki bunun sonucunda sadece belediye mi yapacak yoksa özel şirketler yap-işlet-devret yada özel firmaların da burayı kullanma durumunu sorduk şu an belli olmadığını fakat olabileceğini söylediler. Bizler de muhalefet olarak onay vermedik fakat oy çokluğu ile geçti.”

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net