1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Yardıma ilk koşan Türk Kızılay oldu

3 Aralık 2019 - 19:31, Salı
Yardıma ilk koşan Türk Kızılay oldu
Gönül coğrafyamız olan dost ve kardeş ülke Arnavutluk’ta bundan yaklaşık 10 gün önce 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 49 kişinin hayatını kaybettiği, 750'den fazla kişinin yaralandığı ve 10 kişinin kaybolduğu afette, 2.500 kişi yerinden olmuş ve toplamda 100.000 kişi etkilenmiştir.

YARDIMA İLK KOŞAN TÜRK KIZILAY OLDU

Türk Kızılay, depremin hemen ardından Arnavutluk Kızılhaçı ile irtibat kurarak resmi taziye yazısını Arnavutluk Kızılhaçı yetkililerine iletmiş ve Arnavutluk Kızılhaçı tarafından kurumumuza iletilen temel ihtiyaç listesi doğrultusunda; aynı gün içerisinde 7 uzman personel ile birlikte, Türkiye'den tedarik edilen 2.750 adet battaniye, 100 adet hijyen seti, 120 adet afet çadırı 2 TIR'a yüklenerek Tiran'a doğru yola çıkarılmıştır. Aynı zamanda hali hazırda Bosna Hersek'te insani yardım çalışmaları için bulunan 3 personelimiz, Arnavutluk Kızılhaçı'na afet müdahale faaliyetlerinde yardımcı olmak üzere Tiran'a geçmiştir. Gelişmeler Türk Kızılay Uluslararası Programlar ve Operasyonlar Direktörlüğü tarafından takip edilmektedir.

Ayrıca Bulgaristan'da Bulgar Kızılhaçı ile ortak depomuzdan 1000 battaniye, 100 hijyen seti ve 100 çadır da afet bölgesine yönlendirilmiş olup ihtiyaç durumuna göre ülkemizden ilave olarak 30 çadır, 150 battaniye, 300 yatak ve 150 ısıtıcı da bugün tarihi itibari ile havayolu ile gönderilmektedir.

Gönül coğrafyamız Balkan ülkelerinden gelerek ilimizde yaşayan çok sayıdaki vatandaşımızın da akrabalarının bulunduğu Arnavutluk için ilimizde de Sakarya Kızılay Şube başkanlığı olarak Arnavutluk’ta depremden etkilenen afetzedelere ulaştırılmak üzere nakdi yardım kampanyası düzenlemiş bulunmaktadır. Kış şartlarının yaşanmaya başladığı bu günlerde afetten etkilenen kardeşlerimizin ihtiyaçlarının giderilmesi, bir nebzede olsa acılarının dindirilmesi için toplanacak nakdi yardımlar ivedilikle genel merkez aracılığı ile bölgeye ulaştırılacaktır.

“ARNAVUTLUK” YAZ VE GÖNDER

Türk Kızılay Sakarya Şubemizin aşağıdaki banka hesap numaralarına şartlı bağış olarak “ARNAVUTLUK” açıklaması ile nakdi yardım yapılabileceği gibi, yine şubemize ait 777 2868 numaralı şube telefonumuzdan arayarak makbuz karşılığı elden de yardımlarını yapabileceklerdir.

Her zaman mağdur ve mazlumun yanında olan ve aynı acıları yaşamış bir ilin iyiliksever vatandaşları yine en güzel şekilde Arnavutluk ta ki depremden etkilenmiş kardeşlerimizin yanında olacaktır. Bu vesile ile Arnavut kardeşlerimizin acılarını paylaşıyor, Allah’tan aynı afetleri tekrar yaşatmaması için dua ediyoruz.

Haberin Fotoğrafları

Yardıma ilk koşan Türk Kızılay oldu

Yardıma ilk koşan Türk Kızılay oldu

Yardıma ilk koşan Türk Kızılay oldu

Yardıma ilk koşan Türk Kızılay oldu

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net