1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

O zaman savcılığa sen neden ihbar etmedin!

19 Ekim 2019 - 09:57, Cumartesi
O zaman savcılığa sen neden ihbar etmedin!
Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkanı Bülent Tunç'a soruyoruz

Okullarda at ve eşek eti satıldığını 2 yıldır biliyorsun da neden bunu 2 yıldır kamuoyuna taşımıyorsun! Buna 2 yıldır nasıl sessiz kalırsın! 

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın hileli ürün satan firmaları açıklamasının ardından başlayan gerginlik, Başkan Tunç'un şok iddialarıyla daha da gerildi. At ve eşek eti satıldığını 2 yıl önce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne ihbar ettiğini söyleyen Tunç, "Göz göre göre at ve eşek eti satılmasına göz yumuldu" dedi. Ancak böyle ciddi bir iddiayı gündeme taşıyan Tunç'un neden Cumhuriyet Savcılığı'na şikayetçi olmadığı tartışma konusu oldu.

ÇOK AĞIR İDDİALAR

Bakanlık ülke genelinde 618 firmanın hileli ürün sattığını internet sitesinden deşifre ederken, Sakarya'da 9 firmanın 14 olayda hileli ürün sattığı ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu gelişme sonrasında halkın tepkisi çığ gibi büyüdüğü şu günlerde Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkanı Bülent Tunç dün medyabar.com'a şok iddialarda bulundu.

İnternet sitesine açıklama yapan Tunç, her seferinde Sakarya'nın bu şekilde adının kirlenmesinden rahatsızlık duyduğunu dile getirdi.

AT VE EŞEK KESİLİYOR

Ağır iddialarda bulunan Tunç, kendisine yapılan ihbarları Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne bizzat ilettiğini belirterek, "Bundan 2 sene önce Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Erdemir'i telefonla arayarak 'hemen yanı başınızda at-eşek kesiliyor' dedim. Bu işi yapan firmaları da tek tek kendisine bildirdim. Hatta Adapazarı'ndan et alan İstanbullu bir firmanın laboratuar sonuçlarında eşek eti çıkan raporları da olduğunu kendisine sunabileceğimi söyledim" dedi.

İHMALE ÇANK TUTTU

Sakarya'daki at ve eşek satışının okullarında yapıldığını İl Müdürü Erdemir'e söylediğini ileri süren Tunç; " Kesilen tek tırnaklılar Sakarya ve çevre illerin yanı sıra Adapazarı'ndaki 3-4 okula da satıldığının ihbarını İl Müdürüne ilettim. Hatta beni o okullara şikayet edip, okul sahiplerine benim ismimi verdi. Okul sahipleri ile de muhatap olmak zorunda bırakıldım. Göz göre göre bu ihmale çanak tutuldu. Fakat İl Müdürü hiçbir şey yapmadı ve olayın bir şekilde kapatılmasına aracılık etmiş oldu" diye konuştu.

KİM KESİYOR BUNLARI!

Bakanlık tarafından yapılan ifşa bu işin çözümü olamayacağını söyleyen Tunç " Emniyet uyuşturucu alanı yakalayınca tamam deyip peşini bırakıyor mu? Satanı yakalıyor, oda yetmiyor üretenin kim olduğuna kadar gidiyor. Fakat il müdürlüğü bakanlığın yaptığı ifşa ile bu iş bitti sanıyor. İş burada bitmiyor. Bu atı kesen kim? Paketleyip satışa hazırlayan kim? bunların peşine düşmek gerekiyor. Biz ihbar ediyoruz ama müdürlük arkasında durmuyor." dedi.

SAKARYA'NIN İSMİ

Türkiye'de tek tırnaklı et üretiminin ve satışının yasa dışı olarak yapılmaması için büyük uğraş verdiklerini dile getiren Tunç " Sakarya benim için çok daha fazla değerli. Ben Sakarya'nın bu şekilde isminin çıktığı her an derin bir üzüntü yaşıyorum. Sakarya'nın isminin kötü duyulmaması içinde çok uğraş veriyorum. Ama her seferinde Sakarya bu tür olaylarda hep ön planda hep ilk sıralarda yer alıyor" diye konuştu.

 

NEDEN İHBAR ETMEDİN!

Genel Başkan Bülent Tunç dün böylesine ağır iddialarda bulundu ama kendisiyle ilgili sorular gündeme geldi. Şimdi diyelim ki Başkan Tunç kendisine gelen ihbarlarla birlikte İl Müdürü Mehmet Erdemir'i uyardı ve Erdemir gereğini yapmadı. Peki ama genel başkan olarak neden kendisi Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayetçi olmadı! Neden bakanlığa böylesine ciddi bir olayı bildirmedi! Neden basın açıklaması yapmadı!

NEDEN 2 YIL BEKLEDİN!

Dikkat edin! Böylesine büyük bir iddia su kaldırmaz. Sakarya halkına at ve eşek eti yedirilecek. Okullarda çocuklarımıza at ve eşek eti yedirilecek. Koskoca genel başkan bunu bilecek. Bakanlığın geçen hafta hileli firmaları açıklamasının ardından "ben bunu 2 yıl önce il müdürü Erdemir'e söylemiştim" diyecek. İl müdürüne bunu söyledi mi, söylemedi mi bilmeyiz.

SEN NEDEN GÖZ YUMDUN!

Bildiğimiz bir şey varsa Başkan Tunç böyle bir iddiayı neden 2 yıl önce savcılığa veya bakanlığa taşımadı! İhmalle suçladığı Mehmet Erdemir gibi yıllarca neden sustu! Neden 2 yıl daha milletin at ve eşek yemesine göz yumdu! Genel Başkan Tunç önce bunun hesabını kamuoyuna bir versin. Ondan sonra İl Müdürü Mehmet Erdemir hakkında böylesine ağır iddialarda bulunsun.

Hüseyin Cumalı

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net