1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Serdivan İSM bilgilendirdi

12 Ekim 2019 - 11:45, Cumartesi
Serdivan İSM bilgilendirdi
Serdivan İlçe Sağlık Müdürlüğü Dünya Kalp Günü ve Emzirme Haftası nedeniyle etkinlikler düzenleyerek vatandaşları bilgilendirdi.

Serdivan İlçe Sağlık Müdürlüğü ‘’Dünya Kalp Günü’’ etkinliğini Serdivan Alışveriş Merkezinde gerçekleştirdi. Etkinlikte AVM içerisinde stant kurularak; Serdivan İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sevda Gürsel tarafından vatandaşlara kalp ve damar hastalıklarına yol açan davranışsal risk faktörleri ve kalp damar hastalığından uzak durmak için sağlıklı beslenmek, düzenli fiziksel aktivite, alkol ve tütünden uzak durulması konularında eğitimler verilerek farkındalık oluşturuldu. İlçe Sağlık Müdürlüğü personelleri tarafından vatandaşlara tansiyon ölçümü ve el broşürü dağıtımı yapıldı. Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Güvey, Başkan Yardımcısı Dr. Yasin Çatalbaş, Uzm. Sibel Gedikoğlu, Uzm. Zeynep Zengin de etkinliği ziyaret ederek katkıda bulundu.

Anne sütünün önemi anlatıldı

Serdivan İlçe Sağlık Müdürlüğü Emzirme Haftası etkinliğini de Vatan Aile Sağlık Merkezinde gerçekleştirdi. Etkinlikte stant kurularak gebelere ve lohusalara anne sütünün önemi, ilk altı ay sadece anne sütü alımı, emzirme pozisyonları, emzirme döneminde beslenme, meme bakımı konularında eğitimler verildi. Sağlık personeli tarafından el broşürü ve “İlk altı ay sadece anne sütü” baskılı bez çantalar dağıtıldı. İlçe sağlık müdürü Uzm. Dr. Sevda Gürsel vatandaşlarla buluşarak ‘’Anne sütü fakiri malnütrisyondan, zengini obeziteden korur.’’ sloganına vurgu yaparak, anne sütünün bebeğin gelişimindeki önemini anlattı.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net