1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Az ağaç kesileceğini tahmin ediyormuş!

12 Ekim 2019 - 10:47, Cumartesi
Az ağaç kesileceğini tahmin ediyormuş!
Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, "Çok ağaç kesilmeyecek diye tahmin ediyorum" derken, MMO Sakarya İl Temsilcisi Salim Aydın, "Teleferik için 3 bin ağaç kesilecek. Bu korkunç bir rakam" dedi.

TAHMİN EDİYORMUŞ

Bizim Sakarya Gazetesi'ne konuşan Başkan Özcan Özen,"Teleferik ayakları 45 metre civarı yukarıda olacak, ağaç kesimi de olmayacak sadece ayaklarının yere monte edileceği yeri kesilecek. O da sadece direği monte edebilmek için ama çok ağaç kesilmeyecek diye tahmin ediyorum. Teleferiğin altında ki ağaçlarda kesilmeyecek" dedi.

ÇEVRE KATLİAMI

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne bağlı Makine Mühendisleri Odası Sakarya İl Temsilcisi Salim Aydın, " Teleferik hattının 17 bin  metrekarelik bölümünde yaşları 5 ile 80 aralığında yaklaşık 3 bin adet ağaç kesilecek. Ayrıca bu kesilecek ağaçlarla birlikte bölgede yeşil alan azalacak. Yeşilin azalması bölgede erozyon, sel ve su baskınları riski arttıracak" dedi.

BİR AĞAÇ UĞRUNA

Sitemize  konuşan Kırkpınar sakinleri ise," Yıllarca yeşil, doğa, göl için savaştık. Bir ağaç yetişmesi için yıllarca çırpındık. Yeşil Sapanca için, çocuklarımız için uğraş verdik. Geldiğimiz noktada bu ilçenin belediye başkanı Özcan Özen 'çok ağaç kesilmeyecek diye tahmin ediyorum' diyebiliyor. Bu ne demek biliyor musunuz! Sözün bittiği yerdeyiz"

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net