1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Doğançay Karakolu açılış töreni yapıldı

11 Ekim 2019 - 17:52, Cuma
Doğançay Karakolu açılış töreni yapıldı
Vali Ahmet Hamdi Nayir, Geyve İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı iken 2013 yılında kapatılan ve bu yıl modernize edilerek yeniden hizmete alınan Doğançay Jandarma Karakolu açılış törenine katıldı.

Karakol önünde karşılanan Vali Ahmet Hamdi Nayir tören alanına girişte askerleri de selamladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış törenine Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, askeri ve yargı temsilcileri ile muhtarlar katıldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Jandarma Komutanı J. Kd. Ütğm. Abdurrahman Evin, 180 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Komutanlığının kuruluşundan bugüne milletimizin sevgi ve güvenine mazhar olmuş bir teşkilat olduğunu, kendilerine duyulan bu güveni perçinlemek ve daha da güçlendirmek azminde olduklarını, 2013 yılında kapatılan Karakolun mülki sınırların geniş olması, sanayi bölgelerine yakınlığı, D-650 karayoluna hakim olması ile asayiş hizmetlerinin daha etkin yapılabilmesi için yeniden açıldığını, önceden olduğu gibi yine Geyvelilerin emrinde olacaklarını ifade ederek karakolun tarihçesine dair bilgiler verdi.

Suriye’nin kuzeyinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nda görev yapan askerlerimize muvaffakiyetler dileyerek sözlerine başlayan İlçe Kaymakamı İlyas Memiş, Geyve Boğazının Osmanlı döneminde genel itibariyle büyük oranda boş ve vahşi bir coğrafyadan ibaret olduğunu, Doğançay’ın da en önemli, en eski, en güzel mahallelerinden birisi olduğunu, Doğançay’ın doğal ve tarihi yapısıyla birlikte bugün yoğun bir şekilde ziyaretçi akınına uğradığını, çok önemli bir geçiş güzergahında olduğu için burada asayiş hizmetlerinin de önem kazandığını ve Karakol’un da bu açıdan değerlendirilip yeniden hizmete alındığını belirterek, Doğançay Mahallesinin geçmişine de değindi.

Karakol binası ve bahçesinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler alan Vali Ahmet Hamdi Nayir, karakolda görev yapan tüm Mehmetçiklerimizle birlikte şu an Suriye'nin kuzeydoğusuna yönelik başlattığımız Barış Pınarı Harekatı'nda görevli tüm Mehmetçiklerimize üstün başarılar dilediğini kaydetti.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net