1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Müfettiş raporunun sonucu ne oldu!

9 Ekim 2019 - 10:14, Çarşamba
Müfettiş raporunun sonucu ne oldu!
Kredi ve Yurtlar Kurumu Sakarya İl Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi İşbirliğiyle 2015-2016 öğretim yılı kapsamında açılan iki farklı kursla ilgili iddiaların yer aldığı müfettiş raporunun sonucu merak konusu oldu.

NE OLMUŞTU!

Sakarya Valiliği'ne yapılan şikayetle birlikte Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü iddiaların araştırılması için maarif müfettiş görevlendirildi. Kasım 2017'de raporunu teslim eden maarif müfettiş Mehmet Özer, hazırladığı raporda şok iddialara yer verdi. İddiaya göre 2015-2016 öğretim yılında kurumlar arasında yapılan anlaşmayla iki farklı adreste "İngilizce ve Mesleki Sistem Devlet Memurluğu Sınavlarına Hazırlık Kursları" açıldı.

PARA İDDİASI

Kursların belirlenen ve izin alınan adres yerine başka adreste açıldığı, kurlar açılmadan önce izin alınan öğretmenler yerine başka isimlerin ders verdiği, onay alınan takvime uymadığı, mühürlenen kursların mührünün onaysız ve izinsiz söküldüğü, kursiyerlerden piyasa değerinin 150-200 TL olan kitaplar için yüksek ücret alındığı müfettiş raporuna yansıdı.

MÜFETTİŞ

Eğitim materyali adı altında kursiyerlerden senet imzalatmak suretiyle 400 TL alındığı ve bütün bunların izinsiz ve onaysız yapıldığı iddiaları raporda yer aldı. Rapor sonunda ise müfettiş Özer, "Kredi ve Yurtlar Kurumu Sakarya İl Müdürü Arif Özsoy için 'görevi kötüye kullanma', Burak I. ile Cevat D. isimli kişiler için,'nitelikli dolandırıcılık' değerlendirilmektedir" görüşüne yer verdi. Ancak 2017 yılında teslim edilen bu raporun günümüzdeki akıbetinin ne olduğu öğrenilemedi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net