1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Bol Kahkahalı Edebiyat Söyleşisi

1 Ekim 2019 - 11:32, Salı
Bol Kahkahalı Edebiyat Söyleşisi
Taraklı Kaymakamlığı ve Taraklı Belediyesi’nce düzenlenen edebiyat programının ilkinin konuğu portre yazarı Fahri Tuna oldu.

Yazar Fahri Tuna'nın 'Yaşa'yan Portreler' ve '40 Şehir Portresi' kitapları, Taraklı Kaymakamlığı ve Taraklı Belediye Başkanlığı adına ilçe milli eğitim müdürlüğünce düzenlenen ve öğretmen Mudahar Yiğit'in yönettiği söyleşide masaya yatırıldı. Katılımın yoğun olduğu söyleşiye ilçe öğretmenlerinin yanı sıra Taraklı halkından da ilgi vardı.

Yaklaşık 2,5 saat süren söyleşinin ilk kısmı özellikle ilçeye yeni atanan genç öğretmenleri bilgilendirmek amacıyla Taraklı kültürünü ve Taraklı'dan önemli portreleri tanıtmakla geçti. İlçe kaymakamı Abdullah Kurt, ilçe jandarma komutanı, ilçe belediye başkan vekili Atıf Özen, ilçe milli eğitim müdürü Serkan Korkmaz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Eski Müdürü Abdullah Kaplan'ın da izlediği renkli akşama belediye eski başkanı Tacettin Özkaraman, gazeteci İzzettin Kömürcü ve yalaza ustası Alaattin Yılmaz da anlatımlarıyla renk kattılar.

Söyleşinin ikinci bölümü ise yazar Fahri Tuna'nın son kitabı '40 Şehir Portresi' ve 'Yaşa'yan Portreler' üzerine soru ve cevaplarla geçti. Yer Yer kahkahaların eksik olmadığı 2,5 saatlik söyleşide Tuna'nın anlattığı Bulgaristan Tervelli Hacı Remziye Teyze ve Makedonya Gostivarlı Türker Kamber hikâyeleri izleyicilerin gözlerini yaşarttı. Gagauz Yeri'nden Mardin'e, Kırcaali'den Üsküp'e, Adana'dan Bilecik'e, Edirne'den Silistre'ye, Prizren'den Ankara'ya... birçok şehrin portresinin konuşulduğu gece edebiyat kadar tarih ve kültür sohbeti de ağırlıklıydı.

İlçeye yeni atanan Muğla Köyceğizli Türkçe öğretmeni Arife Hocahanım'ın programdan çıkarken 'son zamanlarda hiç bu kadar gülmemiş ve hüzünlenmemiştim, çok mutluyum' sözleriyle özetlediği gecenin finalinde ilçe kaymakamı Abdullah Kurt, günün anısına yazar Tuna'ya Taraklı fotoğrafı bulunan bir tablo hediye etti. Kaymakam Kurt, her ay düzenleyecekleri benzer bir etkinlikle bu programları sürdüreceklerini belirtti.

Haberin Fotoğrafları

Bol Kahkahalı Edebiyat Söyleşisi

Bol Kahkahalı Edebiyat Söyleşisi

Bol Kahkahalı Edebiyat Söyleşisi

Bol Kahkahalı Edebiyat Söyleşisi

Bol Kahkahalı Edebiyat Söyleşisi

Bol Kahkahalı Edebiyat Söyleşisi

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net