1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Milli duruşa yakışmıyor!

25 Eylül 2019 - 09:25, Çarşamba
Milli duruşa yakışmıyor!
Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Övün ne yapmak istiyor!

Saadet Lideri daha geçen hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'beraber çalışalım' teklifine olumsuz cevap verirken, Saadet Partili Pamukova Belediye Başkanı Övün AK Partililerle beraber iş yapıyor. Peki ama Karamollaoğlu'na rağmen bu iş nasıl oluyor!

BERABER ÇALIŞALIM

Türkiye'nin Geleceği İçin Lider Ziyaretleri kapsamında Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etti. İkili görüşmede Erdoğan ile Karamollaoğlu bir çok konuyu ele aldı. Yaklaşık 2 saat süren görüşmede Erdoğan, Karamollaoğlu'na "beraber çalışalım" teklifinde bulundu. Ancak Karamollaoğlu bu teklife olumsuz baktı. Karar Gazetesi Yazarı Taha Akyol ise bu görüşmenin detaylarını kaleme aldı.

YANLIŞLAR NE OLACAK!

Erdoğan'ın 'beraber çalışalım' teklifi sonrasında Karamollaoğlu ile görüştüğünü yazan Taha Akyol, Saadet Lideri Karamollaoğlu'nun,"Biz herkesle çalışabiliriz ancak yanlışlar terk edilmeden birlikte çalışma imkanı olmaz. AK Parti'nin dış politika, ekonomi, adalet mekanizması, eğitim, sağlıkta ve altyapı çalışmalarında yürüttüğü bütün politikaların temelinden değişmesine ihtiyaç olduğu kanaatindeyiz. O değişmezse ne için, düğün dernek yapmak için mi bir araya geleceğiz?" dediğini kaleme aldı.

İLKESEL BİR DURUŞ SERGİLEDİ

Taha Akyol, seçim döneminde AKP yöneticileri tarafından akıl almaz iftiralara maruz kalan Karamollaoğlu'nun Erdoğan'ın teklifini kabul etmesi halinde AKP'liler tarafından övgülerle karşılanacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu'na "Beraber çalışalım" teklifini ve Karamollaoğlu'nun söz konusu teklife cevabını değerlendiren Taha Akyol, Karamollaoğlu'nun tavrıyla ilkesel bir duruş sergilediğini vurguladı.

MİLLİ GAZETE YAZDI

Taha Akyol, "Halbuki 'dava için' ve mesela 'ümmeti bölmemek için' birlikte çalışabilirlerdi. Teröristlikle suçlanmış olan Karamollaoğlu birdenbire 'büyük dava adamı' oluverir, kamu kapıları Saadet mensuplarına da açılırdı. O bunu yapmadı. Karamollaoğlu'nun ilkeler konusundaki titizliği önemlidir" diye yazdı. Akyol'un yazısı Milli Gazete'nin internet sitesinde de yer aldı.

AK PARTİ İLE İŞBİRLİĞİ

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu davası için böylesine dik dururken, Saadet Partili Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güvcen Övün ise AK Partililerle beraber iş yapmaya devam ediyor. Başkan Övün, AK Partili Karasu Belediyesi'nde kadrosu bulunan Nursel Akşit'i geçici görevle Pamukova Belediyesi'nde göreve başlattı. Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'nun geçen haftaki duruşuna rağmen AK Partililerle çalışmaya devam eden Başkan Övün'e "Milli Duruşa yakışmayan hareketler sergiliyor" yorumu yapıldı.

AK Partili başkan var da neden Saadetli başkan yok!

 

 

Geçen Ağustos ayı idi. Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Övün ile AK Parti Pamukova İlçe Başkanı Burak Çelik İstanbul'a gitti. Pamukova Belediyesi'nin makam aracıyla İstanbul Üsküdar'da objektiflere takılan iki başkan için hiç yorum yapmadan gazetemizde "Başkanların İstanbul sefası" diye haber yaptık. Yaptığımız haber sonrasında Başkan Övün, sosyal medya hesabı üzerinden cevap hakkını kullandı.

Övün, "Aynı partinin ilçe başkanı ve belediye başkanı anlaşamıyorken biz Pamukova için parti gözetmeksizin çabalıyoruz. Bu fotoğraf Ankara Ekspresi'nin Pamukova'da durmasını sağlamak için TCDD Haydarpaşa Bölge Müdürlüğü'ne bir dizi görüşme için gittiğimizde çekilmiştir" diye yazdı.

Övün, "Yazıldığı gibi sefa için değil memleket için bir yolculuktur. Eskinin devrik sözde kurt siyasetçileri, yeninin nakliye firmasının başdanışmanları canını dişine takıp memleket için çalışan gençlerle uğraşacağına ,Konya'dan , Adana'dan,Kayseri'den dönüş yükü var mı onu takip etsin. Biz enerjimizi fitne fesat için değil, daha güzel bir Pamukova için harcıyoruz" diye yazdı.

Oysa biz haberimizde fitne ve fesatlık yapmadı. AK Partili ile Saadet Partili iki başkanın İstanbul'da objektiflere katılmasını yorumsuz haber yaptık. Ancak sosyal medya üzerinden bizi fitne ve fesatçı gösteren, sosyal medyada bizim için ağır sözler sarf edilmesine çanak tutan Başkan Övün'e şimdi soralım. Senin partinin bir ilçe başkanı yok mu! Saadet Partisi Pamukova İlçe Başkanı Kemal Taş neden İstanbul'daki görüşmelere götürmedin!

O gün belediye meclis üyeliğine aday olan ve seçilemeyen Hayati Kars vardı da İlçe başkanı Kemal Taş neden yoktu! Niye yoktu Güven başkan, niye! AK Partili başkanı yanına alıyorsun ama Saadet Partili başkanı yanına almıyorsun! AK Partili Karasu Belediyesi'nin kadrosundan geçici de olsa belediyeye memur alıyorsun. Bütün bunlar kaleme alınınca 'bunlar bana takık' diyorsun.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net