1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Çöküntünün nedeni su hattının patlaması

16 Eylül 2019 - 11:19, Pazartesi
Çöküntünün nedeni su hattının patlaması
Karapürçek Yazılıgürgen Mahallesi’nde Şehit Mustafa Geyve Caddesi’nde meydana gelen asfalt çökmesi vatandaşları tedirgin etti. Muhtar Tuncer Kara konu ile açıklamalarda bulundu.

GEÇİŞ NOKTASI

Karapürçek Yazılıgürgen Mahallesi muhtarı Tuncer Kara yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Geçtiğimiz günler içerisinde Şehit Mustafa Geyve Caddesinde yapılan çalışmalarla çift yönlü caddenin iki yönünde kanalizasyon ve içme suyu hatları yenilenmişti. Alt yapı çalışmalarının ardından ilçe trafik akışının en yoğun olduğu Şehit Mustafa Geyve  Caddesi  asfaltlanmıştı. Ancak asfalt yapılan araç güzergahının geçiş noktasında bulunan eski pik asbestli 90'lik su şebeke borusu patlayarak yeni atılan ve trafiğe henüz açılmayan asfaltı çökertmiştir.

SAĞLIKSIZ SU HATTI

Yıllarca sağlıksız su hatlarında yaşanan arızaların ve bunlara bağlı olarak ortaya çıkan su kesintilerinin nedeni eski hatlardır.  Şehit Mustafa Geyve Caddesi üzerinde yapılan alt yapı çalışmalarının ardından meydana gelen asfalt çöküntüsünün nedeni eski su hattının patlamasıdır. Arızalanan su hattı, Kızılbayır mahallesi ile birleştiği yol ulaşmaktadır. En yakın zamanda  Karapürçek belediyesi tarafından onarımı ve asfalt serme işi yapılacak  bizleri ve mahallemizi  yalnız bırakmayan başkanımız Orhan Yıldırım’a teşekkür ediyoruz.”

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net