1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Vali Nayir geleneksel yayla şenliğine katıldı

15 Eylül 2019 - 20:13, Pazar
Vali Nayir geleneksel yayla şenliğine katıldı
Vali Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından tertip edilen Geleneksel Yayla Şenliğine katıldı.

Serdivan Esentepe Kırcaali Yaylasında gerçekleştirilen şenliğe Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, MHP İl Başkanı Av. Ahmet Ziya Akar, Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Zeynep Öz, Yönetim Kurulu Üyeleri ve yüzlerce vatandaş katıldı.

 “Sakaryalılarla Trabzonluları Buluşturmak İstedik”

Derneğin Genel Sekreteri ve aynı zamanda SATSO Yönetim Kurulu Üyesi olan Doğan Çatalbaş programda bir konuşma yaparak, derneğin faaliyetleri hakkında bilgiler verip tüm Sakaryalıları, Trabzonluları, Trabzon’u ve Trabzon kültürünü seven herkesi bir araya getirmek istedikleri için böyle bir şenlik düzenlediklerini söyledi.

 “Mesafeler Gönüllerde Kısalıyor”

Bin kilometrelik mesafeyi gönülleri ile kısaltarak Trabzon’u tüm hatlarıyla buraya taşımış olan Trabzonlular ve Trabzonluların yakınları olarak, dostları olarak da bu alanı doldurmuş olan Sakaryalılar ile böyle bir ortamda buluşmaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Burada çok farklı bir güzelliği yaşıyoruz. Aradaki bin kilometrelik mesafeden kültürlerini buraya taşımış olan çok kıymetli hemşehrilerimizin gösterileri, heyecanları inanın ki burada bir faklı hava oluşturuyor.

 “Sürmene’de İki Yıl Kaymakamlık Yaptım“

Meslek hayatım içerisinde iki yılımı Trabzon’da Sürmene Kaymakamı olarak geçirdim. O dönemlerde buradaki insanımızı yakından, birebir tanımak nasip olmuştu. Benim gözümde Trabzonlu demek cesaret demek, Trabzonlu demek vatan sevgisi demek, Trabzonlu demek bayrak sevgisi demek, Trabzonlu demek insan sevgisi demek, aynı zamanda Trabzonlu demek girişimci bir ruh demek, birlik beraberlik demektir. Yalnızca Trabzon'da değil Trabzon dışında da bu duyguları yaşatmaya çalıştığınız için sizleri tebrik ediyorum. Bu zor coğrafyada birlik ve beraberliğimizin unsuru olan bu tür faaliyetlerin devam etmesini temenni ediyoruz.

 “Sakarya Her Yönüyle Zengin Bir Coğrafyada”

Sakarya'mız farklı zenginlikleri olan bir şehrimizdir. Tarımıyla zengin, turizmiyle zengin, sanayisiyle zengin, şehirlerin kavşak noktasındaki pozisyonuyla zengin. Ama en önemlisi Kafkas'lardan Balkanlar'a kadar değişik coğrafyalardan, değişik kültürlerden insanları bir araya getiren önemli bir zenginliği var, bir barış ortamı var, karşılıklı anlayışı, hoşgörüsü var. Bunun hiç kaybolmamasını diliyoruz. Ancak herkes kendi kültürünü yaşatırken, diğer kültürlere olan saygısını da koruması taraftarıyız. Sakarya'mıza yakışan da muhakkak ki budur. Sizler burada kendi kültürünüzü yaşatıp, diğer kültürlere de saygı duyarak onların da güzel taraflarını almaya çalışırken, farklı kültürleri taşıyan vatandaşlarımız da sizlerden farklı güzellikleri kendi yaşamlarına entegre etmeye çalışacaklardır.

 Bizler sizlerle mutluyuz, sizlerle övünüyoruz, iyi ki varsınız, şölen havasında geçen bu programda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Karadeniz yöresine ait halk oyunları ekiplerinin gösterileri ile renkli görüntülere sahne olan şenliğe katılan vatandaşlar doyasıya eğlenirken, programda Bizim Gönül, Ahmet Atmaca, İslam Yıldız, Kont Adnan, Adem Ekiz, Oflu Kadir ve Yeşim Civelek gibi sanatçılar da sahne aldı.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net