1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Haklı uyarılara tahammülleri yok

4 Eylül 2019 - 10:57, Çarşamba
Haklı uyarılara tahammülleri yok
MYK'nın aldığı kararla disipline sevk edilen eski Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün konuyu değerlendirdi. Üstün, “Ne söylediysek Partinin ve Ülkemizin iyiliği için söyledik. Gelişmeleri takip ediyoruz” dedi.

KESİN İHRAÇ TALEBİ

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu’nun (MYK) önceki günkü toplantısında yeni parti kuracağı iddia edilen eski Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski milletvekilleri Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başçı kesin ihraç talebiyle AK Parti Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

YAPICI UYARILAR

Kararın ardından Üstün yaptığı açıklamada, “Hayatım boyunca doğruları söyleyip, dosdoğru olmaya gayret ettim. Ak Parti kuruluş ilkelerinden uzaklaştığında da bunları önce içeride, sonraki aşamalarda dışarıda açık bir dille ifade ettim. AK Parti kurucu ilkelerinden uzaklaşmamış olsaydı iyi niyetli yapıcı uyarılarımızı dikkate alırdı.

‘ÖMER’ OLMALISINIZ

Maalesef Perinçek ile kol kola olanlar, terörist başından dahi medet umanlar kendi  arkadaşlarının haklı uyarılarına tahammül edemediler. Yeni Ömerler arayanlara önce siz Ömer olmalısınız dedik buna tahammül edemediler. Ne söylediysek Partinin ve Ülkemizin iyiliği için söyledik. Gelişmeleri takip ediyoruz. Henüz tarafımıza iletilmiş yazılı bir tebligat yok” dedi.

“Parti tabanı da böyle istiyordu”

AK Parti Sakarya eski Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ün açıklamalarına İl Başkanı Yunus Tever’den yanıt gecikmedi.  Tever, “Disiplin kararını parti tabanı da destekliyor. Beklenen bir karardı” dedi.

GERÇEKLE BAĞDAŞMIYOR

Tever yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz akşam gerçekleştirilen MYK’da alınan bu karar, beklenen bir karardı. Zaten parti tabanı da böyle istiyordu ve doğru olan da budur. Bazı konularda herşeyi veya doğru olamayan konuları söyleyeceksiniz, sonra da biz doğruları söyledik yaranamadık gibi şeyleri ima edeceksiniz. Bunlar, gerçekle bağdaşmıyor. 

DAVADAN DÖNMEK YOK

Zamanında AK Parti’nin felsefesini benimsemiş ve halka da bunları aktarmıştınız. Cumhurbaşkanımız görev değişikliği yaptığında bunu neden içinize sindiremiyorsunuz? Bizim seçim meydanlarında söylediklerimiz şimdi yine geçerli fakat sizlerin söylediklerini halkımız çok iyi değerlendirecektir. Bizde dava varsa o davadan dönmek yoktur” diye konuştu.  

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net