1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Unutulmaz bir şiir akşamı

7 Ağustos 2019 - 09:34, Çarşamba
Unutulmaz bir şiir akşamı
Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneğinin (SAYBİR) katkılarıyla Karasu’da 3.sü düzenlenen ‘Vakti Şiir Akşamları’ etkinliği şiirin yurt çapındaki ustalarını ve türkü severleri de bir araya getirdi.

KARASU'DA AĞIRLANDILAR

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın destek verdiği şairler 2 gün boyunca Karasu'da ağırlandı. Hem şairleri görme hem de onları yurt çapında tanınır hale getiren şiirlerini dinleme fırsatı bulan Karasu halkı eğlenceli ve duygu dolu anlar yaşadı.  3. Karasu Vakt-i Şiir Akşamlarına Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Fatih Ersoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Belediye Başkan Yardımcıları Hüdaver Ağun, İsmail Karakaş, Karasu Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Esra Bıyıklıoğlu, Murat Kaçar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

EĞLENCELİ DAKİKALAR

Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkan Yardımcıları Hüdaver Ağun; “Bizler Karasu Belediyesi olarak sanatın her dalına önem vermeye gayret gösteriyoruz. Bugün, Şiir ve halk müziği adına eğlenceli dakikalar yaşayacağımız düşüncesindeyim. Önümüzdeki yıllarda da bu ve buna benzer etkinliklere ağırlık vereceğimizin altını çiziyor ve tüm halkımıza hayırlı akşamlar diliyorum” dedi. Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Halil Müftüoğlu ise; “Derneğimiz, Edebiyatın her dalında emek veren, edebiyata sevdalı kişi ve kurumlarca birçok etkinlik yapmayı kararlaştırmıştır. Bu bağlamda, bu akşam burada 3. kez sizlerle beraberiz. Şairler ve ozanlar her zaman toplumumuzun dili-kulağı olmuşlardır. Yaşadıkları toplumları aydınlatırken yaşanan haksızlıklara karşı seslerini şiirsel hicivlerle yükseltmişlerdir. Bu akşam burada olmamıza vesile olan tüm protokolümüze teşekkür ediyorum” dedi.  

ALKIŞ YAĞMURU

Halil Müftüoğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, Erdal Dursun, Şeniz Akşahinler, Erdal  Ebem, Birgün Tekin, Temel Ata, Hülya Bilgin Çolakoğlu, Cihat Adleyba, Selma Meriç, Mehmet Ali Işık, Fatih Şimşek, Akkuşlu Şehri'nin şiirlerini ve Türkülerini yorumladıkları etkinliğin birinci gününde Sahil park Anfi Tiyatro doldu taştı. Yine programa şiir yorumlamaları ve performansları ile katılan Mehmet Kurnaz, Songül Altınkaynak, Engin Gök, Şahinde Başpınar, Ahmet Ömerağa, Baki Gönülal ve Işık Manço seslendirdikleri şiirler ve Türkülerle programın ikinci gününde izleyenler tarafından alkış yağmuruna tutuldu.

DEVAM EDECEK

Vakti Şiir Akşamları etkinliği hakkında açıklamalarda bulunan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Vakt-i Şiir Akşamlarının 3.sünü düzenlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Her yıl düzenlemeyi düşündüğümüz etkinliğimizi ilçemizde geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz. Programımızın ilk gününde bizleri yalnız bırakmayan Sakarya İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet Durmuş’a ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır’a, ikinci gününde ise programımızı takip eden Sakarya Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Nayir’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

VAKT-İ ŞİİR AKŞAMLARI

Karasu Belediyesi Başkanı İshak Sarı’dan sonra kürsüye gelerek açıklamada bulunan Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir; “Karasu Belediyemiz ile Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneğinin (SAYBİR) düzenlediği ve 3.’sü yapılan Vakt-i Şiir Akşamları programında sizlerle olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Programın düzenlenmesinde emeği geçen Karasu Belediyesi’ne, Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneğinin (SAYBİR)’ e ve bize bu gecede şiirleri ve müzikleri ile eşlik edecek olan değerli sanatçılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net