1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

 

“Kendi ayaklarımızın üstünde durmalıyız”

3 Ağustos 2019 - 10:45, Cumartesi
“Kendi ayaklarımızın üstünde durmalıyız”
Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, “Biz AB’ye karşı değiliz ama onların medeniyeti Yahudi Hristiyan üzerine kurulmuştur. Bizim ise İslam üzerine kurulmuş” dedi

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, “Biz AB’ye karşı değiliz ama onların medeniyeti Yahudi Hristiyan üzerine kurulmuştur. Bizim ise İslam üzerine kurulmuş. Biz bu yüzden kendi ayaklarımızın üstünde durabilecek bir yere süratle gelmek mecburiyetindeyiz.” dedi. Basına yaptığı yazılı açıklamasını şöyle devam eden Abay, yeri geldiği zaman bazı konularda AB ile alış veriş yapılabileceğini, müşterek bir karar alınabileceğini, ama bugün kendi ayaklarımızın üstünde duracak noktaya hızla gelmeye mecbur olduklarını ifade ederek, “Türkiye’de bugün üretime dönük olmayan her yatırım israftır. Borç almaya devam ettiğimiz sürece bu şekilde yürüyemeyiz” açıklamasında bulundu.

 

“İKTİDARIN NE YAPMAK İSTEDİĞİNİ BEN 17 YILDIR ANLAYAMADIM”

Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay “Saadet Partisi olarak bizim ne yapacağımız belli, biz ne yapacağımızı biliyoruz. Ama iktidarın ne yapmak istediğini ben 17 yıldır anlayamadım.” diyerek hükümet eleştirdi.

“Yaptıkları her işlerinde sorun yaşıyorlar” diyen Saadet İl Başkanı, eğitim konusuna değinerek, “Eğitim sisteminin hali ortada. Öğrenci tercih yapıyor, yerleşirse tamam, yerleşemezse vay haline. Eğitimde bir numaraları konumuz vasıflı müfredat, ikinci konumuzsa vasıflı öğretmen. Bu ikisinden birisinin vasıfsız olması eğitimin düz devam etmesini engeller. Öğrencinin, birisi bir şey söylediği zaman onu anlayacak edebi ahlakı olması lazım. Bunları öğrenmeden olmaz, bu derslerin verilmesi gerekiyor. Gençlerimiz fikirlerini ifade edileceğini bilmiyorlar, böyle bir nesil yetiştiriliyor, bu mantıkla yürütülmez” dedi.

 

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net