1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Yurt Dışından gelen telefonlara harç zammı

22 Temmuz 2019 - 13:18, Pazartesi
Yurt Dışından gelen telefonlara harç zammı
MOBİSAD Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Arabul, yurt dışından yolcu ile birlikte getirilerek pasaporta işletilen cep telefonlarının harç oranlarının yüzde 200 artarak 1500 TL’ye çıktığını ifade ederek vatandaşları mağdur olmamaları konusunda uyardı.

YÜZDE 200 ARTTI

Kısa adı MOBİSAD olan Mobil İletişim Araçları Ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Arabul, yurt dışından yolcuların pasaportlarına işletilerek Türkiye’ye getirilen cep telefonlarına uygulanan maktu harç oranının Resmi Gazetede yayımlanarak yeniden düzenlendiğini söyledi. Arabul, “Yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cep telefonu maktu harç tutarı, 500 liradan bin 500 liraya yükseldi. Uygulama geçtiğimiz gün yürürlüğe girdi” dedi.

FİYATLAR YÜKSELDİ

Arabul, “Ticari amaçlı olmaksızın, yolcuların kendi kullanımları amacıyla yurt dışından getirdikleri telefonların kullanım izni için ödenmesi gereken ücretin artması ile artık yurt dışından bireysel getirilen telefonların fiyatı da oldukça artmış oldu. Diğer yandan yurt dışından kayıt dışı telefon getirerek teknik işlemlerle kayıt altına alma yöntemleri son dönemde sektörün başına bela olmuş durumdaydı. İMEİ numarası değiştirerek yapılan yasa dışı kayıt yöntemlerine karşı vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Bu yöntem hem yasa dışı hem de kalıcı bir çözüm değildir. Vatandaşlarımızın cep telefonlarını mutlaka yetkili satış bayilerinden almaları cihazlarını daha güvenli kullanmaları için son derece önemlidir” şeklinde ifadeler kullandı.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net