1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

 

SGC’den 15 Temmuz mesajı

14 Temmuz 2019 - 14:31, Pazar
SGC’den 15 Temmuz mesajı
Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sezai Matur, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili bir açıklama yayınlandı.

Matur’un açıklaması şöyle:  15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin yaşadığı hain kalkışmaya, milletimizin canlarını feda ederek verdiği cevabı, bugün Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak kutluyoruz.

O gece Türk Silahlı Kuvvetlerine sızan bir grup hainin kullanılarak Türkiye Cumhuriyeti’nin yönetimini ele geçirmeyi planlayan güçler,  Türk milletinin, demokrasiye olan bağlılığını hesaplayamadılar.

O gece TBMM’yi bombalayacak kadar aşağılık bir yapıya bürünen hainler, terörle mücadelenin kahramanları özel hareket polislerine ve kendilerini engellemeye çalışan silahsız halkın üzerine bomba yağdıracak kadar vicdansızdı.

O gece hainler, Sakarya Valiliğini de tanklar ve zırhlı araçlarla işgal ederken, Sakarya halkı büyük bir kararlılık ve kahramanlıkla bu işgali sonlandırmıştır.

Eli silahlı hainler etkisiz hale getirilirken 20 kadar Sakaryalı gazi olmuş. Sakarya Valiliği önünde verilen o mücadele 15 Temmuz’un en unutulmaz anlarından biri olmuştur.

Bizzat tanık olduğumuz bu mücadele Sakarya halkının demokrasiye ve devletine olan bağlılığını bir kez daha net bir şekilde göstermiştir. 

O gece ve takip eden gecelerde Demokrasi Meydanı’nda onbinlerce Sakaryalı demokrasi nöbeti tutmuş, demokrasiye bağlığını bu meydandan tüm dünyaya haykırmıştır.

Sakarya basını o gece ve sonrasında hain darbenin karşısında net bir şekilde durmayı bilmiş, bu anlamda örnek gösterilecek bir tutum sergilemiştir.

Türkiye’nin güçlenmesini istemeyen dış güçlerin yerli işbirlikçileri tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin üzerinden 3 yıl geçti.

Türkiye’ye o karanlık geceyi yaşatan FETÖ’ye karşı devam eden mücadeleyi desteklediğimizi belirtirken, buradan bir kez daha haykırmak istiyoruz.

Türk demokrasine, Türk Cumhuriyetine darbe girişiminde bulunanlar 15 Temmuzda olduğu gibi ihanetlerinin bedelini her zaman ödeyeceklerdir.  Bu nedenle hiçbir güç demokrasimize darbe girişimine cesaret edemeyecektir.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net