1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

 

Unutmadık Unutturmayacağız

14 Temmuz 2019 - 11:48, Pazar
Unutmadık Unutturmayacağız
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıldönümü vesilesiyle açıklama yaptı.

Türk Milleti'nin vatan sevdasının ölçülemez derecede ve vatan için yapılabileceklerin sınırsız olduğunu belirten Akgün Altuğ şunları dile getirdi.

"Milletimiz kurtuluş savaşı sırasında bağımsızlığını kazanmak için tam 6 ülke ile aynı anda savaşmış ve dünyada eşi benzeri olmayan bir destan yazarak vatanın işgal edilmesini engellemiş ve bağımsızlık kazanılmıştır. Bu aziz milletin nasıl şartlar altında bağımsızlığını kazandığını unutan hainler 15 temmuz gecesi bu saldırıyı gerçekleştirirken bu milletin vatanlarına ne kadar bağlı olduklarını ve vatan için neler yapabileceklerini hesaba katmamışlardır. Darbe girişimi ile ülkemiz içinden çıkılamayacak bir kaosa ve iç savaş ortamına sokulmak istenmiştir. Hain darbe girişimine karşı canlarını siper eden halkımız bir destan yazarak sadece ülke içi değil, tüm dünyaya vatan sevgisi dersi vermişlerdir. Ülkemizi zor duruma düşürmek isteyenler, Türk milletinin özgürlüğüne göz dikenler ve engellemeye çalışanlar cezalarını bu aziz millet karşısında çekmiş ve çekmeye de devam edeceklerdir.

Kararlı ve inançlı duruşumuzu bozmayarak ülkemiz için daima mücadele etmeye gönül vermiş bir milletiz. İç ve dış tehditlerin bizleri asla yolumuzdan döndürmeyeceğine inanmalı ve ülkemizi eğitimde, ekonomide, kültürde her zaman ileriye götürmek için çalışmalıyız. Ülkemizi her alanda ileriye taşımak bizlerin en büyük görevidir. 15 temmuz darbe girişimi, terör girişimleri bizleri hiçbir zaman yıldırmamalı ve millet olarak birlik ve beraberliği her zaman sürdürmeliyiz. Büyük hedeflerimizi mutlaka gerçekleştirmeli, ülkemizin kalkınması için bizlere düşen görevleri layığıyla yerine getirmeliyiz. Mücadelemiz ve vatan sevgimiz ile örnek olduğumuz tüm dünyada ekonomimiz ve gelişmişlik düzeyimiz ile de örnek olmaya çalışmalıyız.

Bizler ki birçok özgürlük sınavı vermiş, birçok bedeli canıyla ödemiş bir milletiz. Hiçbir meselenin bizlerin birlik ve beraberliğine olan inancını zedelemesine izin vermemeliyiz. Bu vesile ile başta canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyor, yaralı gazilerimize bir kez daha acil şifalar diliyorum."

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net