1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Daha harita çizecekler

8 Temmuz 2019 - 09:19, Pazartesi
Daha harita çizecekler
Sakarya'da herkes sorunlara çözüm ve yeni atılımlar bekleye dursun

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, "Her ayın ilk Cuma günü Sakarya için geniş katılımlı toplantılar yapıp ilimizin sorunlarını masaya yatıracağız, yol haritası belirleyeceğiz" dedi. Yavuz'un bu sözleri, seçim öncesi sürekli söylenen "Sakarya'nın kaybedecek bir dakikası bile yok" sözünü akıllara getirdi.

KAYBEDECEK BİR DAKİKA

Bugün ile birlikte 3 ay 7 gün önceydi. Yani 31 Mart Yerel Seçimleri öncesiydi. Bütün siyasi partiler, bütün adaylar sanki anlaşmış gibi "Sakarya'nın kaybedecek bir dakikası bile yok" bile yok diyordu. Derken yerel seçim oldu. Hendek, Taraklı ve Pamukova hariç AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediyesi dahil tam 14 belediyeyi kazandı. Seçim sonrası bütün gözler AK Parti'ye çevrildi. Seçim öncesi "Sakarya'nın kaybedecek bir dakikası bile yok" diyerek oy isteyen iktidar partisi yeni dönemde bakalım neler yapacaktı!

BOŞA GEÇEN 98 GÜN

Derken günleri kovaladı. Zaman su gibi akıp geçerken herkes seçim öncesi sürekli dillendirilen "Sakarya'nın kaybedecek bir dakikası bile yok" sözü anımsayıp, yeni projeler,yeni atılımlar, yeni girişimler bekleyip durdu. Ama bu bekleyiş geçen 98 günde pekte "Sakarya'nın kaybedecek bir dakikası bile yok" söylemiyle örtüşmedi. Evet, bir tek AK Partili belediyeler değil. Saadetli Pamukova, MHP'li Taraklı ve BBP'li Hendek Belediyelerinden de "ot biçtik, yama asfalt yaptık, sinekleri ilaçladık, kaldırımları onardıktan" öteye geçmedi.

ORTADA HARİTA YOK

Ve dün geldi çattı. AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz 2 günlük Sakarya programı kapsamında dün AK Parti Sakarya İl Başkanı, Sakarya Milletvekilleri ile toplantı yaptı. Bu ilk toplantıdan sonra bu kez yine AK Parti Sakarya İl Başkanı, Sakarya Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı, İlçe Başkanı ve İlçe Belediye Başkanları ile geniş katılımlı bir toplantı yaptı. Bütün bu toplantılardan sonra Yavuz bir açıklama yaptı ve "Her ayın ilk Cuma günü Sakarya için geniş katılımlı toplantılar yapıp ilimizin sorunlarını masaya yatıracağız, yol haritası belirleyeceğiz" dedi.

DAKİKA ANLAYIŞI FARKLI

31 Mart Yerel Seçimleri'nden tam 98 gün, başka bir hesaplamayla 3 ay 7 gün geçti. Sakarya halkının "Alın oyumuzu ve bu kenti yönetin" dediği seçilmişler daha yol haritası belirlemek için ilk toplantısını yaptı. Asıl toplantılar ise bundan sonra her ayın ilk Cuma günü yapılacakmış. İyi ama şimdi bu kenti yönetenlere sormazlar mı! Seçimden önce Sakarya'nın kaybedecek bir dakikası bile yok diyordunuz. Seçimden 98 gün geçti, bırakın yol haritasını, yol haritası belirlemek için toplanacaksınız! Belediyelere bakıyoruz. 98 gündür ot kesip, sinek ilaçlıyor. Bu şartlarda sizin mi, yoksa bizim mi dakika anlayışınız mı farklı!

Hüseyin Cumalı

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net