1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

SEDAŞ’ın “Can Kurtaran” işletme bakım ekibi

27 Haziran 2019 - 14:26, Perşembe
SEDAŞ’ın “Can Kurtaran” işletme bakım ekibi
Şekerpınar Cumhuriyet Mahallesindeki yangında, aldıkları insiyatif ve yangında mağdur olan ve şok geçiren yabancı uyruklu kişilere ilk yardım müdahalesinde bulunan ve yangının daha çok can kaybına yol açmasının önüne geçen SEDAŞ çalışanlarının üstün gayret ve çabaları takdirle karşılandı.

İnisiyatif Aldılar

Sabah arıza ihbarı ile Şekerpınar bölgesinde göreve giden ve yaptıkları çalışmayı tamamlayıp dönerken uzaktan fabrika yangınının ilk alevlerini fark ettiklerinde hızlıca olay mahalline giden SEDAŞ işletme bakım ekibi çalışanları  Aşkın Aydemir  ve  Aslan Günaydın bölgeyi besleyen trafodan elektrik kesintisi yaparak yangın için ilk önlemi aldılar. SEDAŞ SCADA kumanda merkezi ile koordinasyon içinde elektrik kesim işlemi yaptıktan sonra İtfaiye ile de iletişime geçen SEDAŞ çalışanları itfaiye, polis ve ambulans gelene kadar yangın alanında alınan önlemlere destek verdiler. 

Can Kaybını Önlediler

Yangında kendilerini dışarı çıkarabilen ama şokta bulunan mağdurlara, SEDAŞ’ta aldıkları ilk yardım eğitimlerinde öğrendikleri bilgileri uyguladılar. Olayın şoku ile yangın sırasında içeriye girip etrafı saran alevlerin arasına atılarak yakınlarını kurtarmak pahasına kendi hayatlarını da tehlikeye sokacak  insanlarla yakından ilgilenmeleri ve olay sırasında bu örnek duruşları ile yangının daha çok can kaybına yol açmasının önüne geçecek üstün çaba ve gayretleri   SEDAŞ çalışanları için takdir uyandırdı.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net