1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

SASKİ’den Keçiayağı Deresi açıklaması

18 Haziran 2019 - 16:06, Salı
SASKİ’den Keçiayağı Deresi açıklaması
Sapanca Gölü’nü besleyen Keçiayağı Deresi’nin yoğun yağışların ardından köpürdüğüne yönelik olarak basında yer alan haberlere ilişkin SASKİ tarafından bir açıklama yapıldı. Açıklamada derede gerekli analizlerin yapıldığı ve bir sorun tespit edilmediği ifade edildi.

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Sapanca Gölü’nü besleyen Keçiayağı Deresi’nin yağışlarla birlikte köpürdüğüne yönelik basında yer alan haberlere ilişkin bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “Kurumumuz Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na bağlı Havza Koruma Şube Müdürlüğü ekipleri derede köpürmenin yaşandığı 14 Haziran Cuma günü akşamı gerekli numuneleri almıştır. Numuneler üzerinde yapılan incelemelerde suyun kokusu, pH değeri ve iletkenliği analiz edilmiştir. Analiz sonuçlarında suda koku bulunmadığı, iletkenliğin 501, pH değerinin ise 7,47 olduğu; netice olarak Keçiayağı Deresi’nde herhangi bir sorun olmadığı tespit edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net