1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

 

SAÜ’den Yeni Uygulama

31 Mayıs 2019 - 16:25, Cuma
SAÜ’den Yeni Uygulama
Sakarya Üniversitesi, sosyal etkinliklere katılan öğrencilerin kazanımlarının tanınmasına yönelik olarak ‘Sosyal Transkript’ uygulamasını devreye soktu.

Öğrenim süreleri boyunca üniversite içinde veya kamu kurumlarının bünyesinde organize edilen sosyal etkinliklere katılan öğrenciler, bundan böyle katıldıkları etkinliklerden elde ettikleri kazanımları Sosyal Transkript uygulaması ile sistemsel olarak kayıt altına alabilecek.

SABİS altında geliştirilen sistemle öğrenciler, katılmış oldukları sosyal etkinlikleri “kulüpler ve organizasyonlar”, “topluma hizmet”, “kazanılan dereceler ve ödüller”, “bilimsel etkinlikler” ile “kültür-sanat ve spor” başlıkları altında raporlayabilecek.

Başvurular yıl içinde online olarak “https://ogr.sakarya.edu.tr/tr/SosyalTranskript” linkinden yapılacak. Geçmiş dönemlerde yapılmış etkinlikler için de başvuru yapılabilecek. Başvuruların değerlendirmeleri ise final sınavları dönemlerinde bölüm veya fakülte yönetimi tarafından oluşturulmuş komisyonlarca yapılacak. Komisyon tarafından onaylanmış etkinlikler, anında Sosyal Transkript’e işlenecek. Öğrenciler kendi SABİS arayüzünden diledikleri zaman transkript raporu alabilecekler. Üretilen transkript raporu, üretilmiş belgelere karşı doğrulama kodu ile koruma altına alınacak.

Haberin Fotoğrafları

SAÜ’den Yeni Uygulama

SAÜ’den Yeni Uygulama

SAÜ’den Yeni Uygulama

SAÜ’den Yeni Uygulama

SAÜ’den Yeni Uygulama

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net