1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

 

Tek isteğimiz duyarlılık

16 Mayıs 2019 - 17:16, Perşembe
Tek isteğimiz duyarlılık
Dünya Engelliler Haftası nedeniyle süren etkinliklerin bugün son gününde Sakarya'da uzun yıllardır engellilerin sıkıntılarının çözüm noktasında girişim yapan başkanlara 'neler yaşıyorsunuz' diye sorduk.

Başkan Dülger

Engelliler Birlik Federasyonu Başkanı Nadide Dülger: Belediyelerimiz gerekli düzenlemeleri yapıyor. Gel gör ki halkımız ve özellikle sürücüler belediyeler kadar duyarlı olamıyor. Gelişi güzel park eden sürücüler yüzünden engelli kardeşlerimiz şehirde büyük zorluk yaşıyor. Toplum olarak daha fazla duyarlı ve saygılı olmak zorundayız.

Başkan Kılınçer

Engelliler ve Güçlendirme Derneği Sakarya Başkanı Fatma Kılınçer: Sakarya'nın her yerinde engellilerin yaşam alanlarını kısıtlayan görüntülerle maalesef her gün karşılaşıyoruz. Yıllarca yapılan girişim ve uyarılara rağmen karşılaşmaya da devam ediyoruz. Bizler artık engellilerin yaşamlarını kısıtlayanların en ağır şekilde cezalandırılması istiyoruz.

Başkan Özkal

Türkiye Sakatlar Derneği Adapazarı Şube Başkanı Sibel Özkal: Toplumun her katmanında ne yazık ki bilinçsiz ve duyarsız kişiler nedeniyle engelli kardeşlerimizin önüne engeller çıkıyor. Daha bugün Özel bir halk otobüsü engelli üyemizi üzdü. Bizler, kimsenin bize acımasını değil, haklarımıza ve mücadelemize saygı göstermelerini istiyoruz.

Başkan Köse

Tüm Engelliler Federasyonu Sakarya Başkanı Emriye Köse: Sayıları azalsa bile halen bazı işyerleri fiziki bina anlamında engelliler için uygun değil. Engellilerin araç park sorunu ile toplu taşıma araçlarındaki sıkıntıları bitmek bilmiyor. Bütün bunların yanında toplumun bir kesiminin duyarsızlığı hepimizi derinden üzüyor.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net