1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Yardım eli bekliyorlar

16 Mayıs 2019 - 17:11, Perşembe
Yardım eli bekliyorlar
Adapazarı’nda yaşayan Metin Çetin ve 2 arkadaşı, sosyal medya üzerinden kurdukları yardımlaşma platformu sayesinde kısa sürede büyük bir kitleye ulaşarak ilimizdeki yardıma muhtaç insanlara yardım elini uzatmayı başardı.

KOCAMAN BİR PLATFORM

İlk olarak sosyal medya aracılığıyla örgütlenip “ihtiyaç sahiplerine yardım” adı altında yardım toplayan gönüllüler kısa sürede 17 bini aşkın gönüllüsü ile kocaman bir platforma dönüştüler. Sosyal medyadan birçok yardıma muhtaç inşama ulaşan gönüllüler yaptıkları yardımlar ile gönüllere taht kurmayı başardılar. Sosyal medyadaki ilgi büyük olunca platform yöneticileri Sakarya’da bir yer açarak tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı hedeflediler. Platformun şimdiki amacı Sakarya’nın tüm ilçelerinde var olarak ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşmak.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Adapazarı’nda yaşayan platform yöneticisi Metin Çetin, 2 arkadaşıyla birlikte sosyal medya üzerinden oluşturdukları platformun kısa sürede büyük bir ilgi gördüğünü, bu ilgiyi iyi yönde kullanmak için büyük çaba sarf ettiklerini dile getirdi. Çetin, “İhtiyaç Sahiplerine Yardım adı altında gönüllü arkadaşlarımızla birlikte sosyal medya üzerinden bir hareket başlattık. 1 yıl önce başlattığımız proje kapsamında yaklaşık olarak 27 bin aileye yardım götürdük. Bu ailelerimizin tamamını bizzat ihbarlarla tespit ediyor ve yardım yapacağımız ilçedeki Kaymakamlıklarla irtibata geçerek gerekli bilgilendirmeyi yapıyoruz” dedi.

AİLELERE UMUT IŞIĞI

Kurdukları platformla Sakarya’nın genelinde yardıma muhtaç aileye ulaştıklarını belirten Çetin, Yahyalar Mahallesi’nde mahalle muhtarlığına ait bir bina olduğunu ve muhtarla görüşerek bu binayı kendilerine tahsis ettiğini belirtti. Birçok siyasinin katılımıyla Sosyal Yardımlaşma Merkezi’ni açan gönüllüler ihtiyaç sahibi ailelerin umut ışığı olmaya devam ediyorlar. Sıfır ve ikinci el her türlü eşyaları kabul eden yardımlaşma merkezi, ihtiyaç sahibi aileleri tespit ederek ihtiyaçlara cevap vermeye çalışıyorlar.

BAYRAMLIK KIYAFET

11 ayın sultanı Ramazan ayının gelmesi ile birlikte; yetim, öksüz ve durumu olmayan çocuklar için bayramlık kıyafetleri almak için kampanya başlatan Sosyal Yardımlaşma Merkezi, yardımseverlerin mağazalardan aldıkları hediye kartları ile tespit ettikleri ailelerin çocuklarına bayramlık kıyafet alarak, bayramda yüzleri güldürmeye amaçlıyorlar. Sosyal Yardımlaşma Merkezi yöneticileri, bayramda çocukların yüzlerini güldürmek için herkesi kampanyaya desteğe çağırarak, “Bu bayramda bütün çocukların yüzü gülsün” dedi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net