1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

100.Yıl Anısına gençlik oyunları

15 Mayıs 2019 - 17:12, Çarşamba
100.Yıl Anısına gençlik oyunları
Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Atatürk´ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun´a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatmasının 100. yıldönümü anısına 11 Mart-02 Mayıs 2019 tarihleri arasında 15 dalda bireysel ve takım halinde sportif ve kültürel etkinlikler düzenlendi.

Okulda öğrenim gören tüm öğrencilerinin katıldığı etkinliklerin sonunda şampiyonlara madalyaları törenle verildi.

Sportif etkinliklerde; Top Sektirme Yarışması, Bilek Güreşi Turnuvası, Basket Atma Yarışması, Dart Turnuvası, İp Atlama Yarışması, Satranç Turnuvası, Masa Tenisi Turnuvası, Voleybol Turnuvası, Halat Çekme Yarışması, Penaltı Atma Turnuvası yarışmaları,

Kültürel etkinliklerde ise Bilgi Yarışması, Münazara Yarışması, Güzel Şiir Okuma Yarışması, Yetenek Yarışması, Değişim Fatih Etkinliği olmak üzere tüm öğrencilerimizin katıldığı 15 farklı etkinlik okulun bahçesinde ve spor salonunda gerçekleştirildi.

Okul Müdürü İrfan Karaçayır: “Atatürk´ün 19 Mayıs 1919 Tarihinde Samsun´a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatmasının 100. yıldönümü anısına düzenlediğimiz Gençlik Oyunları Etkinlikleriyle Milli Eğitim Bakanlığının 2023 vizyonuna uygun olarak öğrencilerimizin okul aidiyet duygularını geliştirmek, işbirliği yapma, takım halinde çalışma ve çevreleriyle olumlu ilişkiler kurma gibi birçok sosyal becerinin gelişimine imkan sağlamaya gayret ettik.” dedi.

Düzenlenen gençlik oyunlarıyla ilgili öğrencilerin görüşleri ise şöyleydi:

Ali Osman Yalçın (Dart Şampiyonu): “Okulumuzda yapılan bu etkinlikler yeteneklerimi ortaya çıkarmakla birlikte, yeni arkadaşlıklar kurmamı ve tanımadığım insanlarla samimi olmamı da sağladı. Bu tür yarışmaların devam etmesini özellikle istiyorum.”

Kağan Gürbıyık: “Gençlik oyunlarında Güzel Şiir Okuma ve Bilgi Yarışmasında iki birincilik kazandım. Takım arkadaşlarımızla keyifli dakikalar geçirdik. Yarışma sayesinde şiir okuma yeteneğimi farkettim. Bu etkinliklerin tekrarlanması istiyorum.

Celil Talha Başkan: “Penaltı atma yarışmasında Arif Emre Koç arkadaşımla birinci olduk. Güzel, heyecanlı ve çekişmeli bir yarışma oldu. Çok mutlu olduk. Bu yarışmaları düzenleyen biz öğrencileri bir araya getiren herkese teşekkür ediyoruz.”

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net