1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Arkamda kimse yok!

15 Mayıs 2019 - 14:58, Çarşamba
Arkamda kimse yok!
O karanlık gecenin önemli isimlerinden Sakaryalı Dişli savunmasını yaptı

Genelkurmay Başkanlığı eski Stratejik Dönüşüm Daire Başkanı Tümgeneral Mehmet Dişli dün Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden 'Genelkurmay Çatı Davası'nda 15 Temmuz Darbe Girişimi'nin esas hakkında mütalaaya karşı savunmasını yaptı. Dişli, "Arkamda kimse yok" dedi.

TSK İÇİN HAYALLERİM VARDI

Mahkemede konuşan Dişli 34 aydır her türlü insani haktan mahrum, tecrit altında olduğunu ve bu şartlarda savunmasını hazırlamaya çalıştığını ileri sürdü. Dişli, "Bu durum ülkemizde herhalde ilk kez görülmüyor. Her şeyin farkındayım. Ülkemin içine düştüğü durumu da görüyor ve üzülüyorum. O yüzden rasyonel bir savunma yapacağım ve her şeyi tüm çıplaklığı ile anlatacağım" dedi. Hakim karşısında olmasını 15 Temmuz'da yaptıkları veya yapmadıkları olmadığına vurgu yapan Dişli, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ilişkin hayalleri olduğunu belirtti.

BİR AVUÇ İNSANLA MUCİZE

Dişli, "2002-2003 NATO'da değişim dönüşüm çalışmalarına katıldım. Dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök tarafından ödüllendirildim. Bu çalışmalarım sebebiyle o zamanki adıyla 'Proje Yönetim Dairesi'ne getirildim. Birileri, 'Mehmet Dişli'yi buraya kim getirdi? Arkasında kim var?' diye soruyor. Mehmet Dişli'nin arkasında kimse yoktur, sadece başarılı kariyeri vardır. Hayatımın son 16 yılı tüm zamanımı, aklımı, fikrimi TSK'nın değişim dönüşüm ve güçlenmesine adadım. Bu projenin adı TSK 2033'tür ve 500 civarında projeyi kapsamaktadır. Bir avuç insanla başarılan bir mucizenin adıdır" dedi.

ERDOĞAN-GÜL-DAVUTOĞLU

Dişli," Halen TSK 2033 projesinin arkasındayım. Tek dileğim, buradan çıktıktan sonra da aynı projelere devam etmektir. Dairenin adı daha sonra komutanların onayı ile Stratejik Dönüşüm Dairesi olarak değişti. Birileri sağda solda, 'Neye dönüştürmek istedikleri anlaşılıyor' diyor. Tam da bu riyakar zihniyetin sahiplerinin bu karara imza atanların olması utanç vericidir, ama ben hala aynı yerdeyim ve projelerin arkasındayım. Gizli saklı bir şey yapmadım. Erdoğan, Gül, Davutoğlu'na bizzat tarafımdan arz edildi. Bunların içinde bir tek FETÖ projesi yok. Bu projelere laf söyleyenin alnını karşılarım" diye konuştu.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net