1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Akıllı bisikletlerle 3 bin sürüş

5 Mayıs 2019 - 12:13, Pazar
Akıllı bisikletlerle 3 bin sürüş
Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Akıllı Bisiklet Sistemi (SAKBİS) vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. SAKBİS’e ilk iki ay içerisinde bin 628 kişi abone olurken; toplam 3 bin 80 kez bisikletler kiralandı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından şehrin muhtelif yerlerine kurulan akıllı bisiklet istasyonları (SAKBİS) vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Şehir içinde 15 farklı noktada hizmet veren Akıllı Bisikletler iki ay içinde toplam 3 bin 80 kez kiralandı.

Kolay üyelik ve kiralama

Ulaşım Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Şehirdeki bisiklet kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla gerçekleştirilen Akıllı Bisiklet Sistemi projesine ilk iki ay içerisinde bin 628 kullanıcı abone oldu. 3 bin 80 kez kiralanan ve vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören SAKBİS projesinin üyelik işlemleri www.sakbis.com.tr adresinden, SAKBİS uygulamasından, kiosklardan ve abone noktalarından kolayca yapılabiliyor. Saat başı 1 lira gibi bir ücreti bulunan Akıllı Bisiklet Sisteminde bisiklet kiralamak isteyen vatandaşlar bu işlemi hem üye kartı hem de kredi kartı ile yapabiliyor. Ulaşımda bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla gerçekleştirdiğimiz projemize gösterilen ilgiden dolayı vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyor, önümüzdeki süreç içerisinde yeni bisiklet durakları ile bisiklet sürüşlerinin daha fazla kitleye ulaşmasını sağlayacağız” ifadelerine yer verildi.

Haberin Fotoğrafları

Akıllı bisikletlerle 3 bin sürüş

Akıllı bisikletlerle 3 bin sürüş

Akıllı bisikletlerle 3 bin sürüş

Akıllı bisikletlerle 3 bin sürüş

Akıllı bisikletlerle 3 bin sürüş

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net