1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Barodan kınama

16 Nisan 2019 - 17:30, Salı
Barodan kınama
Sakarya Barosu, Muğla Barosu üyesi Av. Sertuğ Sürenoğlu’nun darp edilmesine ilişkin basın açıklaması yayımladı.

 “Muğla Barosu üyesi meslektaşımız Av. Sertuğ Sürenoğlu, 13 Nisan Cumartesi akşamı Çırağan Sarayı’ndaki düğün sırasında, Yeniköy’den Beşiktaş’a giderken yolların neden trafiğe kapatıldığını sorması üzerine Cumhurbaşkanlığı korumaları tarafından, önce dışarıda sonra da yakınlardaki bir polis aracında darp edildiğini büyük üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Bu vicdansızca ve sebepsizce yapılan darp sonucu meslektaşımızın gözü morarmış, travma geçirmiştir.

Meslektaşımıza ve mesleğimize yönelik bu tür davranışları, haksızlıkları ve özgürlük kısıtlamalarını kesinlikle kabul etmiyor, bu vicdansızca yapılan hareketleri şiddetle kınıyoruz.

Vatandaşların haklarını savunan avukatların, her şeyden önce bir insanın, hak arama özgürlüğünün kısıtlanması ve bir de çeşitli şekillerde vicdansızca darp edilmesine kadar geldiğimiz bu noktada artık sözün bitti yerdeyiz.

Her medeni toplumda olduğu gibi bir insanın polis memuruna soru sorma hakkı ve özgürlüğü vardır. Ancak polis memuru kendine verilen yetkiyi, güç bilerek meslektaşımıza karşı bu şekilde işkence etmesi, tamamıyla demokrasiden ve medeni bir toplum anlayışından uzaktır.

Avukata saldırı, adalete, hukuka saldırıdır. Bu duygu düşüncelerle Sakarya Barosu olarak meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunar, acil şifalar dileriz. Bu üzücü olay hakkında her türlü yasal işlemin takipçisi olacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine sunarız.”

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net