1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Türk Bayrağı üzerinde çay içtiler!

22 Mart 2019 - 11:58, Cuma
Türk Bayrağı üzerinde çay içtiler!
Cumhur İttifakı'nın AK Parti Karasu Belediye Başkan Adayı İshak Sarı, ilçenin Akkum Mahallesi'nde düzenlenen seçim çalışmasında masa üzerine serilen Türk Bayrağı üzerinde çay içti. Sarı'nın bu tavrı ilçede ve sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu.

Olmaz, olamaz demeyin. Karasu'da bu da oldu. Partisinin düzenlediği seçim çalışması kapsamında Karasu Cumhur İttifakı'nın AK Parti Karasu Belediye Başkan Adayı İshak Sarı, bir tarafında üç Hilal bulunan MHP bayrağı, diğer tarafında AK Parti bayrağı bulunan Türk Bayrağı üzerinde kendisine ikram edilen çayı içti.

Bir masa örtüsü gibi kullanılan Türk Bayrağı'nın üzerine konan çay bardaklı fotoğraflar önce sosyal medyaya, ardından haber sitelerinde yayınlanınca ilçe halkının haklı tepkisi de gecikmedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel seçim boyunca "Beka sorunu var" dediği ortamda ortaya çıkan bu tablonun üzüntü verici olduğunu belirten vatandaşlar, "Tek kelimeyle rezalet" dediler.

Kanun ne diyor!

2893 sayılı Türk Bayrağı Kanunu'nun 7. maddesi, "Türk Bayrağı, yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk veya layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamaz. Resmi yemin törenleri dışında her ne maksatla olursa olsun, masalara kürsülere, örtü olarak serilemez" diyor. 7'de

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net