1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

BİZpiyonlar’ la sahnede

13 Mart 2019 - 23:37, Çarşamba
BİZpiyonlar’ la sahnede
Sapanca Sanat, Tarih, Kültür ve Turizm Derneği (SAKÜT), fakülteli öğrencilerle yeni bir oyunu daha sahneye taşıyor.

Tuncay Ün’ün yazdığı, Cemal Karaağaç tarafından yönetilen ‘Bizpiyonlar’ adlı oyun, 14 Mart 2019 Perşembe günü, saat 17.00 ve 20.00’de iki kez olmak üzere Sapanca Turizm Fakültesi’nde sahnelenecek.

OYUNDAKİ KARA MİZAH SEYİRCİYİ DÜŞÜNDÜRECEK

Hayali bir Satranç Ülkesi’nde çeşitli olaylara eleştirel bir bakışla ilerleyen tek perdelik komedide, özellikle piyonların arasındaki tartışmalar oyuna özgün bir boyut kazandırıyor. Satranç oyunundaki taşların insan kimliğiyle sembolize edildiği oyun, dinamik yapısıyla seyircinin toplumsal kimliğine sesleniyor.

OYUNCU VE TEKNİK EKİP FAKÜLTELİ ÖĞRENCİLER

Teknik Ekip de dahil olmak üzere oyunun tamamı Sapanca Turizm Fakültesi oyuncularından oluşuyor. Saküt Yönetmeni Cemal Karaağaç’ın yönettiği oyunda Erdi Güney, Ezgi Bilgin; Gizem Mollamahmutoğlu, İlayda Büşra Ersoy, Mert Şahin, Murat Eren, Mustafa Torun ve Seher Deveci oyunculukları paylaşıyor. Oyunun Sahne Amirliği’ni Mehmet Akif Cebesoy, Müzik Tasarımı’nı Emine Akarsu, Işıklama Çalışması ise Berkcan Gürcan üstlendi.

SAKÜT 2019’DA KOMEDİ OYUNLARIYLA PERDE DİYECEK

2019 yılını yerli yazarların komedi oyunlarına ayıran Saküt, Bizpiyonlar dışında 3 oyunun daha hazırlıklarını sürdürüyor. Diğer Saküt oyunları Memet Baydur’dan Yangın Yerinde Orkideler, Hüseyin Rahmi Gürpınar’dan Duyulmamış Bir Aşk İlleti ve Sadık Şendil’in unutulmaz komedisi Kanlı Nigar.

BİZpiyonlar MİZAHİ BİR DORUK SUNUYOR

Oyuna tüm tiyatro severleri davet eden Karaağaç, hayatına yeni bir bakış açısı kazandırmak isteyenlerin Bizpiyonlar’dan büyük keyif alacaklarını ifade etti. Oyunun, kendi hayatımıza samimi tanıklığımız ve bu tanıklığımızı sorgulamamız için mizahi bir fırsat olduğunu belirten Karaağaç, bu fırsatın yaşanmadan bilinemeyeceğini sözlerine ekledi.Habere yazılan yorumlar

Tarih : 20 Mart 2019 - 14:24, Çarşamba

Güven AYDEMİR

Çok güzel bir oyundu... Tekrar izlemek isterim.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net