1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

Çiftçimizi ve esnafımızı destekleyeceğiz

10 Mart 2019 - 12:51, Pazar
Çiftçimizi ve esnafımızı destekleyeceğiz
İYİ Parti Adapazarı Belediye Başkan adayı Dr. Aydoğan Arslan, çiftçi ve esnafa katkıda bulunacaklarını ifade ederek, “Bugün Traktörcüler Sanayi Sitesi esnafımız da kan ağlıyor. Çiftçimizde para kalmadı ki, esnafımızda para olsun. En kalabalık olması beklenen günlerde bile sanayi çarşılarımız bomboş. Sakarya’yı ekonomik olarak bitirdiler” diye konuştu.

Çok kötü tablo

İYİ Parti Adapazarı Belediye Başkan adayı Dr. Aydoğan Arslan, Traktörcüler Sanayi Sitesi esnafını ziyaret ederek sohbet etti. Esnaf, Dr Arslan’a büyük bir ekonomik darboğazdan geçtiklerini, işlerin durma noktasına geldiğini belirttiler. Cumartesi günü olmasına rağmen sanayi çarşısının bomboş olduğunu belirten Dr. Arslan ise, “Maalesef tablo çok kötü. Traktör yan sanayi bir tarafa, traktör satışları da durma noktasına gelmiş. Traktör alanların büyük bölümü de borçlarına takla attırmak için alıyormuş. Bu çok daha vahim bir durum” dedi.

 Tarıma dayalı sanayi

Dr. Arslan, Adapazarı’da tarıma dayalı sanayinin önemine işaret ederek, “Tarım bitti. Senelerdir uygulanan politikalarla çiftçilerimiz artık topraklarını dikmeme yoluna gidiyorlar. Neden? Çünkü zarar etmekten artık bıktılar. Dolayısıyla tarıma dayalı sanayi ve bu sanayinin ürünlerini satan esnafımız da bitme noktasına geldi” diye konuştu.

Ciddi desteklerimiz olacak

Yerel yönetimlerin bu konuda yapabilecekleri bazı çalışmalar olduğunu da ifade eden Dr. Arslan, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Uzm.Dr. Cihan Kolip de bizler de projelerimiz arasına aldık. Çiftçilerimize mazot, gübre ve tohum destekleri vereceğiz. En azından tarlalarını ekenlerin zarar etmeyecekleri noktaya kadar desteklerimiz sürecek. Ekilmemiş tarla bırakmamak istiyoruz. Verimlilik artışı için de çalışmalarımız olacak. Çiftçilerimizin dostu olacağız” dedi.

Hizmet anlayışımız

Yeniden ayakta durmaya başlayan çiftçilerin şehir ekonomi için çok önemli olduğunu belirten Dr. Arslan, “Sakarya nüfusunun bugün bile yarısına yakını tarımsal faaliyetlerden geçimini sağlıyor. Çiftçilerimize destek olup, yeniden tarlalarını ektirmeyi başarırsak, o zaman şehir ekonomisine de canlılık gelir. Çiftçide para olmazsa nasıl harcayabilir? Nasıl traktörünü yenileyebilir veya tamir ettirebilir? Nasıl tarım ekipmanları alabilir? Bunlar birbirine bağlı olarak çözülecek işler. Ama sorun çözmedeki yöntemimiz özet olarak şu olacak: Bizler sadece tanzim satış mağazaları açarak çiftçi ve esnafımızı 2 kere öldürmeyiz. Bizler çiftçimiz ve esnafımızın giderlerini, vereceğimiz desteklerle azaltıp, onların kazanacağı; aynı zamanda vatandaşın da ucuz hizmet alacağı sistemi uygularız. Bizin anlayışımız budur” şeklinde konuştu.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net