1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

12 TL'ye alıp 8 TL'ye mi satacaklar!

11 Şubat 2019 - 12:12, Pazartesi
12 TL'ye alıp 8 TL'ye mi satacaklar!
Sakarya Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, belediyeler aracılığıyla yapılacak olan tanzim satışın uzun sürmesinin mümkün olmayacağını söyledi.

SAKARYA'DA OLMAZ

Kabacan,"Böyle bir uygulamanın uzun sürmesi mümkün değil. Ne yapacaklar yani? Yetişmesi uzun süren mallar var ve de maliyetli. Örneğin narenciye var. Bunları piyasaya sürmek zaman alıyor. O aradaki farkı nasıl kapatacaksınız? Sakarya'da belediyelerin uygulamaya gireceğini sanmıyorum" dedi.

ÇÖZÜM BU DEĞİL

Ankara, İstanbul gibi daha Büyükşehirler de tanzim satış noktalarının hayata geçirileceğini duyduklarını anımsatan Kabacan, "Malların alış fiyatları bellidir. 12 TL'lik bir ürünü kaçtan alacaksınız da ucuza satacaksınız? Bunun maliyetini nasıl yansıyacaksınız?  12'ye alıp 8'e satacaksanız bunun sonucunda aradaki fark bir şekilde vatandaşa çıkacaktır. Bunun çözümü bu değil" diye konuştu.

ÜRETMEDEN OLMAZ

Kabacan," Ucuzluk isteniyorsa, bunun yolu üretimden geçer. Üretirseniz piyasa ucuzlar. Dışarıda mal yok ki üreticiler yada esnaf ucuza satsın. Fazla mal olsa kim pahalıya satar ki? Böyle bir şey yok. Stokçuluk yapılmıyor, piyasada ürün yok. Ne kadar üretirseniz o kadar daha ucuza yersiniz" dedi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net