1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Gel vatandaş gel malın iyisi burada

11 Şubat 2019 - 11:32, Pazartesi
Gel vatandaş gel malın iyisi burada
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta sebze ve meyve fiyatlarındaki artışa tepki göstermesiyle birlikte 'Belediyeler Tanzim Satış yapacak' talimatıyla birlikte Ankara ve İstanbul'da satışlar bugün başlıyor.

İSTANBUL'DA BAŞLADI

İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi dün itibariyle 'Mobil Tanzim Satışı'na başladı. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta tarafından ilk sebze ve meyveler bez poşetlere dolduruldu. Sebze ve meyvenin direkt üreticiden, tüketiciye erişmesini sağlayacaklarını belirten Başkan Usta, fiyatların çok uygun olacağını belirtti. Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı ise 34 ilçede 50 noktayla bugün itibariyle satışlara başlayacaklarını belirtti.

ANKARA'DA BUGÜN

Ankara Büyükşehir Belediyesi ise bugün itibariyle 'Halk Sebze Tanzim Satış Noktaları'nı hizmete sokuyor. Haftanın 7 günü açık olacak tanzim satış noktalarında nakit ve kredi kartıyla satış imkanı sağlayacak. Belediye sebze ve meyveyi Tarım Bakanlığı Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla alıp, halka kar amacı gütmeden satacak.  Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Refik Tuzcuoğlu, enflasyonla mücadele kapsamında vatandaşa destek olmayı amaçladıklarını belirtti.

SAKARYA'DA NE OLUR!

Sebze ve meyve fiyatlarındaki pahalılık nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Türkiye'nin bir çok yerinde bugün itibariyle başlayan 'Sebze ve Meyve Tanzim Satış Noktaları' Sakarya'da da başlayacak mı! Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin yanı sıra 16 ilçe belediyesinden bu uygulamayla ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Sakarya'da esnafın tepki gösterdiği tanzim satışlarla ilgili olarak bugün Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde konunun gündem dışı konuşmalar kısmında konuşulması bekleniyor.

Hüseyin Cumalı

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net