1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Özel bankalar imzaya yanaşmıyor

11 Ocak 2019 - 11:03, Cuma
Özel bankalar imzaya yanaşmıyor
Kredi kartı borcunu yapılandırmak isteyen vatandaşlar Ziraat Bankası'ndan aldıkları kağıdı özel bankaya imza için götürdüğünde imza karmaşası ile karşılaşıyor.

İŞLEM YAPILMIYOR

Ziraat Bankası'nın kredi kartı borçlarını yapılandıracağı haberlerinin gelmesinin ardından vatandaş soluğu banka şubelerinde alıyor. Ziraat Bankası borç yapılandırma sürecinde vatandaştan kredi kartı borcunun olduğu ilgili bankadan bir yazılı kağıt almasını istiyor. Fakat vatandaş banka şubesine gittiğinde uygulamanın daha ilk günleri olduğu için yetki karmaşası ile karşılaşıyor özel banka şubelerindeki yetkililer kimin bu kağıda imza atacağını bilemedikleri için vatandaşı şubeden geri çeviriyor. Hal böyle olunca vatandaş da işlemini yapamıyor.

SORUNU DOĞRULADILAR

İsmini vermek istemeyen bir vatandaş, dün iki Ziraat Bankası şubesine gittiğini ikisinde de benzer sorunla karşılaştığını banka şubesi yetkililerinin de sorunu doğruladığını anlatıyor. Bankacılık sektörü yetkilileri, sıkıntıyı doğrularken sistemin yürüdüğünü ifade ediyorlar. İlk bir iki gününde sıkıntılar yaşanmasının normal olduğunu söylüyorlar.

VATANDAŞ TEPKİLİ

Konuyu gazetemize değerlendiren bazı vatandaşlar, bankaların müşteri kaybedeceğini bildikleri için imzaya yanaşmadıklarını belirterek, “Ben ve bir arkadaşım özel bir bankaya gittik. Ziraat Bankası’ndan gelen yazıyı ilettik, hiçbiri imzayı atmaya yanaşmadı. Buradan şu sonucu çıkarıyoruz; Ziraat Bankası bu kartları kapatacağı için diğer bankalar müşteri kaybetmekten korkuyor ve zorluk çıkarıyor. Cumhurbaşkanımız bir müjde verdi ama bankalar gereğini yapmıyor” diye tepki gösterdiler.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net