1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

2019'da işlem tamam

11 Ocak 2019 - 10:50, Cuma
2019'da işlem tamam
Hüseyin Cumalı'nın 'Yarım kalan doğumevi inşaatında son durum nedir' sorusu üzerine Vali Nayir, " İnce işi kalan hastanenin ihalesini alan ilgili firma bu yıl sonuna kadar inşaatı tamamlayacak" dedi.

Yerel ve ulusal basının çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği buluşmada Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Cumalı, "Bin Yataklı Hastane'yi bugünlük geçiyorum ama kaba inşaatı biten ve ince inşaatı için ihalesi yapılan Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi İnşaatı ne durumdadır! Bu hastaneyle ilgili neler yapılıyor" diye sordu. Sağlık konusunda binaların büyük önemi olduğunu anımsatan Vali Nayir," Hizmet kalitemizi  etkileyen birinci husus olduğunu biliyorsunuz" dedi.

Sağlıkta modern bina ve personelin büyük önemi olduğunu ifade eden Vali Nayir, "Sıkıntılar  yaşamış doğumevi  hastanemiz var. İnşaatı şu an için yarım. 2019 yılı bildiğiniz gibi kamu  yatırım açısından  biraz sıkıntı var. Ancak Sağlık İl Müdürlüğü'nden aldığım son bilgiye göre inşaat ihalesini alan firma ilimize gelmiş ve çalışmaya başlamış. 2019 sonuna kadar inşaatı teslim edeceğini söylemiş" dedi.

----

Vali Nayir: Start verdik

Sakarya medyasıyla dün buluşan Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir'a Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Cumalı "Sakarya'da 2 ayınız bitti. İlçeleri gezdiniz. Bir vali olarak öncelikli sorunlarımız neler olduğunu gözlemlediniz" diye sordu. Vali Nayir ise, "Uzun vadeli bir plan çerçevesinde hareket için bir çalışma başlattık" dedi.

İki aylık sürede kendisine yüzlerce ziyaret yapıldığını anımsatan Vali Nayir, "İlçelerdeki sıkıntı ve problemlerin neler olduğunu, çözüm için neler gerektiği noktasında hazırlıklar yapıyoruz. Sakarya gibi büyük ilin bütün problemlerini anlamaya elbette 2 ay yetmez. Şu ana kadar görmüş olduğum husus şudur. Sakarya bir çok konuda öne çıkmaya, aday olmaya hazır bir ildir" dedi.

Vali Nayir, "Üniversitemiz öncülüğünde Sakarya'nın genel bir haritasını çıkartıp biz hangi  bölgelerde hangi  faaliyetlere  ağırlık vereceğimizi bilmemiz lazım. Dolası ile hangi  ilçemizin hangi konuda imkanı ve kabiliyeti var ise bunları değerlendirmeliyiz. Burada uzun vadeli bir plan çerçevesinde hareket etmek  gereğini  inanıyorum. Bu konu için bir çalışma başlattık. İlimiz bir çok noktada marka olabilecek durumdadır" dedi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net