1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Bulgar Alocular’ın son kurbanı Sakaryalı

3 Aralık 2018 - 10:22, Pazartesi
Bulgar Alocular’ın son kurbanı Sakaryalı
İnternette tanıştığı Bulgar Elena ile bir süre görüntülü konuşup arkadaşlığını ilerleten Sakaryalı O.T., Türkiye'ye gelmek isteyen sevgilisine para gönderdikten sonra bir daha haber alamayınca dolandırıldığını fark etti.

HER ŞEY FACEBOOKTA BAŞLADI

Halk arasında 'Bulgar Alocular' olarak bilinen bu çetenin son kurbanı O.T. oldu. Adapazarı'nda yaşayan 45 yaşındaki O.T., sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta kendisine Elena ismiyle bir kız tarafından gönderilen arkadaşlık isteğini kabul etti. Facebook'ta konuşmaya başladığı kız ile bir süre konuştuktan sonra arkadaşlığını ilerleten O.T., telefon numarasını isteyerek, ilk başta inanmadığı kişiyle görüntülü konuşmak istedi. Görüntülü konuşma yaptığı Elena isimli kızın gerçek olduğunu görünce bir süre daha konuşmaya devam ederek, sevgili oldu. O.T.'nin güvenini kazanabilmek için bir gün sarma sararken bir gün de komşularda misafirlikteyken çekildiğini videoları gönderdi.

UÇAK BİLETİ İÇİN PARA İSTEDİ

Mesajlaşmalarında O.T.'ye Babasının öldüğünü, ablası ve eniştesiyle birlikte yaşadığını anlatan bulgar Elena, Türkiye'ye gelmek istediğini ancak birikmiş parasının yetmediğini belirterek, uçak bileti alabilmesi için O.T.'den bir miktar para istedi. Elinde pasaportu ile olan fotoğrafını gönderdiği sevgilisinin hesabına 200 Euro havale eden O.T., bir daha genç kızdan haber alamadı. Dolandırıldığını fark eden O.T., yaptığının hata olduğu anlasa da yaklaşık bin 200 lira parasını kaybetti.

DOLANDIRICILIK HİKAYESİ

Sınır ötesi dolandırıcılık ise şöyle işliyor. Türkçe konuşan Bulgar kızlar, internette tanıştıkları Türk erkekleriyle samimiyeti ilerleterek Türkiye'ye gelmek için para istiyor. Havale ise kimlik kayıtları tutulmayan Western Union aracılığıyla yapılıyor. Bu nedenle kızların izini sürmek mümkün olmuyor. Kızların telefon numaraları da sahte isimlerle değiştiriliyor.Habere yazılan yorumlar

Tarih : 20 Temmuz 2019 - 20:47, Cumartesi

Yusuf

200€ ile kurtulduğuna dua etsin. 80 Bin - 10 Bin lira kaptıranlar da var. Merak eden, Google'ye "Alocular" yazarak arasın, bakın karşınıza neler çıkacak. Alocuların binlerce kurbanı var.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net