1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

 

Büyükşehir Akademi’de yeni dönem kayıtları başlıyor

29 Ekim 2018 - 13:23, Pazartesi
Büyükşehir Akademi’de yeni dönem kayıtları başlıyor
Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2010 yılından bu yana düzenlenen Büyükşehir Akademi’de yeni dönem kayıtları başlıyor.

Restorasyonu tamamlanan ve yeni dönemde akademi eğitimlerine Tarihi Alicanlar Konağı’nın ev sahipliği yapacağını belirterek sözlerine başlayan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “Yeni dönemde yine 10 farklı başlık ve entelektüel isimlerin katılımıyla Büyükşehir Akademi’yi gerçekleştireceğiz. 15 hafta sürecek akademi eğitimlerimiz için 1 Kasım Perşembe günü başlayacak. Kayıt yaptırmak isteyenler kurumsal internet sayfamız (www.sakarya.bel.tr) üzerinden yapabilirler. 7 Kasım Çarşamba günü sona erecek Büyükşehir Akademi kayıtlarımıza tüm hemşerilerimiz davetlidir” dedi.

15 hafta 10 branş

Aktürk, “Büyükşehir Akademi dokuzuncu yılında 10 farklı ders başlığı ve alanında uzman isimlerle yeni döneme başlıyor. Geçmişten günümüze; edebiyat, tarih, felsefe, kültür, sanat, sosyal ve siyasal bilimler alanlarında zengin içeriğe sahip anlayışla varlığını sürdüren Büyükşehir Akademi, akademik bir zeminde şehrin entelektüel birikimine katkı sunmaya bu yıl da devam edecek. İki ayrı dönem şeklinde olacak akademimizde ilk dönem 12 Kasım Pazartesi günü başlayacak. 29 Aralık Cumartesi günü ise sona erecek. İkinci dönemimiz ise 4 Şubat Pazartesi günü başlayacak ve 30 Mart Cumartesi günü sona erecek. Başvurularda yazılı mülakatlar geçerli olacak. Derse kabul edilenlerin ilanı ise 9 Kasım Cuma günü www.sakarya.bel.tr adresinden yapılacak. Akademiye bu yıl Tarihi Alicanlar Konağı ev sahipliği yapacak” dedi.

Zengin branşlar

“Yazı ve Şiir Atölyesi, Mesnevi Okumaları, Sanat ve Medeniyet Atölyesi, Padişahlar ve Dönemleri, İslam Dünyasında Sosyal Hareketler, Kültür Söyleşileri, Film Düşüncesi: Diğer Sanatlar ve Hayatlar, Evliya Çelebi’nin İzinde, Editörlük Okulu, Gazetecilik ve Sosyal Medya Okulu bu yıl akademide yer alan branşlarımızı oluşturuyor. Zengin konu başlıkları ile ilim dolu bir akademi bizleri bekliyor. Tüm ilgilileri bekliyoruz.”

Büyükşehir Akademi Katılımcılar ve Dersler şu şekilde;

Ders: Yazı ve Şiir Atölyesi

Katılımcı: A. Ali Ural

Ders: Mesnevi Okumaları

Katılımcı: Dr. Öğr. Üyesi Sezai Küçük

Ders: Sanat ve Medeniyet Atölyesi

Katılımcı: İsmail Erdoğan

Ders: Padişahlar ve Dönemleri

Katılımcı: Doç. Dr. A. Teyfur Erdoğdu

Ders: İslam Dünyasında Sosyal Hareketler

Katılımcı: Dr. Öğr. Üyesi Abdullah İnce

Ders: Kültür Söyleşileri

Katılımcı: Dursun Gürlek

Ders: Film Düşüncesi: Diğer Sanatlar ve Hayatlar

Katılımcı: Enver Gülşen

Ders: Evliya Çelebi’nin İzinde

Katılımcı: Prof. Dr. Mehmet Yaşar Ertaş

Ders: Editörlük Okulu

Katılımcı: Sedat Demir

Ders: Gazetecilik ve Sosyal Medya Okulu

Katılımcı: Ersin Çelik

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net