1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

 

Menemen yapmayı öğrendiler

22 Ekim 2018 - 10:57, Pazartesi
Menemen yapmayı öğrendiler
Karasu İlçesi Aziziye İlköğretim Okulunda sınıf öğretmeni öğrencilere uygulamalı menemen yemeği yaptı.

Karasu Aziziye İlköğretim Okulu 4-C sınıf öğretmeni  İbrahim Acar, sınıfta işlediğimiz besinler ünitesine hazırlık olarak planlanan bir etkinlik yaptık. Öncelikle menemen yemeğinin nasıl yapıldığına, içerisindeki malzemelere değindik ve görev dağılımı yaptık. Her öğrenci derse gelirken menemende kullanılacak malzemelerden birini getirerek birlikteliğe ve paylaşıma değindik.

Aynı şekilde tabağımıza eşit şekilde dağıtımını sağlayarak paylaşmaya ve birlikteliğin üzerinde durduk. Besin değeri yüksek yemeğin nasıl yapıldığını öğrendik. Yemek öncesi ve yemek sonrası temizliğini üzerinde titizlikle durduk. Mutfak işlerinde erkeklerin başarılı olabileceğini öğrendik. Mutfak işlerinde aileye yardım edebileceğini gördük. Ve en önemlisi işlerimize özenirsek menemen yemeğinde olduğu gibi çok güzel şeyler ortaya çıkarabileceğimizi öğrendik.

Aslı Çam

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net