1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Protokol ayvayı dalından topladı

13 Ekim 2018 - 21:28, Cumartesi
Protokol ayvayı dalından topladı
Geleneksel Geyve Ayva Festivali programları kapsamında gerçekleştirilen Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi açılışı sonrasında protokol üyeleri Geyve Belediyesine ait Ayva Bahçesine giderek hasat yaptı. Renkli görüntülere sahne olan hasat, yemek yarışması ile devam etti.

Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi açılışına katılan Vali İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Çaykur Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Yüce, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve protokol üyeleri, açılış programının ardından üretim merkezini gezerek bilgi aldı. Ziyaret sonrası protokol üyeleri hep birlikte Geyve Belediyesine ait Ayva Bahçesine giderek ayva hasadının startını verdiler. Vali Balkanlıoğlu, Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ve protokol üyeleri ayvayı dalından topladılar.

EZGİ SERTEL SUNUM YAPTI

Geyve Belediyesine ait Ayva Bahçesinde hasat yapılırken, Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’nde Ezgi Sertel’in sunumuyla gerçekleştirilen Yemek Yarışması leziz bir şölene dönüştü. 20 kadının kıyasıya rekabet ettiği ve birbirinden lezzetli yemeklerin hazırlandığı yarışmaya vatandaşlarda büyük ilgi gösterdi.

HANIMLAR MAREFETLERİNİ SERGİLEDİ

Yaklaşık 1 saat süren yarışmanın sonucunda hem Ezgi Sertel’in, hem de jüri üyelerinin oylarıyla ‘Kabak içerisinde içli pilav’ yapan Nurten Çakmak alarak, yarışmanın birincisi oldu. ‘Ayva Tatlısıyla’ yarışmaya katılan Hümeyra Odabaş ikinci, ‘Ayvalı Baklava’ ile yarışmaya katılan Aslı Karabağ ise üçüncü oldu. Yarışmanın birincisine tam, ikincisine yarım, üçüncüsüne çeyrek altın hediye edilirken yarışmanın sunucusu Ezgi Sertel hediyeleri kendi elleriyle takdim etti.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net