1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Uygulayarak öğrendiler

4 Ekim 2018 - 17:24, Perşembe
Uygulayarak öğrendiler
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin proje ortaklığını yaptığı Maker Şenliği Sakarya Agora Alışveriş Merkezi’nde düzenlendi. Etkinliklere öğrencilerin ilgisi büyük oldu.

Eğitimde uygulama becerisinin kazandırılmasına yönelik gerçekleştirilen TÜBİTAK destekli  ve Ahmet Akkoç Ortaokulu tarafından yürütülen“Endüstri 4.0 Yolunda Sakarya Maker Şenliği'nde öğrenciler uygulama imkanıyla robotik kodlama, akıl oyunları, ahşap eğitim, mühendislik gibi alanlarda kendilerini keşfettiler. Şenlik açılışında Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık, Sakarya Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, milli eğitim okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Etkinlik kapsamında öğrencilerle bir araya gelen Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık öğrencilerle yakından ilgilendi. Öğrencilerin uygulama becerilerine yönelmelerinin eğitimde doğru bir başlangıç olduğunu belirten Rektör Sarıbıyık, “ Üniversitemiz bilgiyi beceriyle bütünleştirmeyi misyon olarak kabul etmiş bir üniversitedir. Üretmeye yönelen, keşfetmeyi seven, uygulayarak öğrenen çocuklarımız gelecekte daha başarılı olacaktır. Üniversite olarak bizler uygulamalı eğitimi destekleyen projelerde bulunmaya devam edeceğiz.” İfadelerinde bulundu.

Protokol üyeleri ve öğrenciler üniversite standını da gezerek teknolojik ve mühendislik alanında yapılan çalışmaları incelediler. Türkiye’nin ilk ve tek akredite olan Teknoloji Fakültesi öğrencileri de çalışmalarını ilk ve orta öğretim öğrencilerine anlattılar. Maker Şenliğinde çeşitli konferanslar, söyleşiler de gerçekleşti. Etkinlikler 3 gün süreyle devam edecek.

Haberin Fotoğrafları

Uygulayarak öğrendiler

Uygulayarak öğrendiler

Uygulayarak öğrendiler

Uygulayarak öğrendiler

Uygulayarak öğrendiler

Uygulayarak öğrendiler

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net