1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

 

Genç Atölye’den anlamlı kapanış

10 Ağustos 2018 - 16:19, Cuma
Genç Atölye’den anlamlı kapanış
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen Genç Atölye’de öğrenciler son hafta derslerinde şehir dışına geziye çıktılar.

Doç. Dr. Teyfur Erdoğdu’nun rehberliği eşliğinde Sıradışı Tarih Atölyesi öğrencileri Ayasofya ve Topkapı’yı ziyaret ettiler. Erdoğdu, öğrencilere gezdikleri yerler ile ilgili tarihi belgiler verdi. Genç Atölye’nin Yazı, Editörlük ve Dergicilik Atölyesi öğrencileri ise son derslerinde öğretmenleri Okur Dergisi Editörü Yusuf Temizcan ile birlikte Tvnet, Yenişafak ve Nihayet Dergi ofislerini ziyaret ederek basım ve yayıncılık alanında büyük tecrübe edindiler.

Yakından incelediler

Yazı, Editörlük ve Dergicilik Atölyesi Öğretmeni Yusuf Temizcan, “Öğrencilerimiz 6 hafta boyunca yazarlığın altın kurallarını, iyi bir metnin nasıl oluşacağı, dergiciliğin bugünkü Türkiye’de ne anlama geldiğini ve hem kitaplar hem de dergiler için editörlüğün nasıl bir yerde durduğunu tartıştılar, öğrendiler. Son hafta ise öğrencilerimizle Tvnet, Yenişafak ve Nihayet Dergi ofislerini ziyaret ettik. Ziyarette öğrencilerimiz dergilerin ve gazetenin hangi süreçlerden geçerek hazırlandığı konusunda yakından inceleme fırsatı buldular” dedi.

Tarihi havayı soldular

Sıradışı Tarih Atölyesi Öğretmeni Doç. Dr. Teyfur Erdoğdu, “Öğrencilerimizler beraber her ders ülkemizin tarihi yerlerini gezip görmeye çalıştık. Son hafta dersimizde tarih boyunca birçok kavmin hedefi olan Ayasofya’da Latin ve Osmanlı eserlerini yakından gördük. Ardından Cafer Ağa Medresesini gezdik ve Osmanlının hem mütevazı hem de işlevsel bakımdan yerinde bir yapısı olan Topkapı Sarayı’nı ziyaret ettik. Burada Türk-İslam kültürüne uygun yapılaşmayı ve devlet yönetimine uygun kısımları ele aldık, gördük ve tarihi havayı soluduk. Öğrencilerimizde bu tarihi gezilerden çok memnun kaldılar” ifadelerini kullandı.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net