1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

 

Denize girmek yasak

10 Ağustos 2018 - 14:00, Cuma
Denize girmek yasak
Karasu İlçesi sahil plajlarında şiddetli rüzgar ve dalga nedeniyle deniz boşaltıldı

Karasu İlçesinde birkaç gündür devam eden ve birkaç gün daha sürmesi beklenen rüzgar ve dalga sebebiyle deniz boşaltıldı ve Kaymakamlığın aldığı bir kararla denize girmek yasaklandı. Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu  sahile gelerek elinde megafonla sık sık anon yaparak denizin tehlikeli olduğunu ve denize girilmesinin tehlikeli olduğunu söyleyerek vatandaşları uyardı. Ancak bazı kişilerin yasağa rahmen denize girmek isteyince görevli cankurtaranlar tarafından engellendiler. Cankurtaran ekiplerinde anons yaparak sahildeki vatandaşları sık sık uyardı.

Karasu belediye başkanı Mehmet İspiroğlu gazeteciler yaptığı açıklamada, aldığımız bilgilere göre, denizin üç gün boyunca dalgalı ve rüzgarlı olacağı söylendi. Karasu sahiline gelen vatandaşlarımızın denize girmemelerini önemli rica ediyoruz. Sahilde bulunan tatilcilerimiz, sahilde bulunan cankurtaran ekiplerine ve Karasu Belediyesinin anonslarına uymalarını  istiyoruz. Bizde belediye ekipleri olarak denizin çok dalgalı ve rüzgarlı olduğu günlerde sahile inerek vatandaşların can güvenliği için vatandaşlarımızla konuşarak devamlı sık sık megafonlarla anonslarımızı yaparak uyarılarda bulunuyoruz. Havanın dalgalı olması nedeniyle dün Kocaali ilçesinde bir vatandaş dalgalra kapılarak can vermişti.

Mehmet KARAKAŞ

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net